Хари Кейн и компания трябваше да почакат, но си гарантираха място в 1/8-финалите на ШЛ

Германският първенец Байерн (Мюнхен) си гарантира участие в 1/8-финалите на Шампионската лига, след като спечели с 2:1 в домакинството си на Галатасарай от 4-ия кръг на група А на турнира. Хари Кейн (80’, 86’) отбеляза и двете попадения за баварците, а за гостите точен беше Седрик Бакамбю (90+3’)

Първата част очаквано премина под инициативата на мюнхенци, които обаче не успяха да вземат аванс преди почивката, след като Фернандо Муслера спаси удари на Кейн и Льорой Сане. Мануел Нойер пък се справи с шут на Мауро Икарди. През второто полувреме Байерн продължи своя натиск. Така в 53-тата минута Кейн можеше да открие резултата, но от два метра пред празна врата той нацели близката греда. За сметка на това в 62-рата минута истанбулският гранд изненадващо реализира гол чрез Баръш Йълмаз. Попадението обаче не беше зачетено поради тънка засада на Икарди.

Заключителните минути се оказаха най-интересни. В 80-ата Йошуа Кимих центрира перфектно от фал, а Кейн с глава прати топката в противниковата мрежа. Страничният съдия вдигна флага си за засада, но след намесата на ВАР голът беше признат за 1:0. Само шест минути по-късно отлична комбинация между Томас Мюлер, Матис Тел и Кейн доведе до второ попадение на англичанина. В началото на добавеното време Мюлер изпусна златна възможност да се разпише. Малко след това Серджо Оливейра направи чудесен прехвърлящ пас към Бакамбю, който със своя шут вкара почетния гол за „Джим Бом“.

С пълния си актив от 12 точки лидерът в групата Байерн е недостижим за останалите три отбора два кръга преди края на груповата фаза. Галатасарай е трети с 4 пункта, колкото има и вторият Копенхаген с малко по-добра голова разлика, а на дъното е Манчестър Юнайтед със своите 3 точки.

Снимки: Imago