Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Късна дузпа прати Интер в елиминациите на ШЛ

Отборът на Интер е 1/8-финалист в Шампионската лига. „Нерадзурите“ си осигуриха участието в елиминациите на турнира, след като записаха трудна победа с 1:0 при гостуването си на РБ Залцбург в двубой от четвъртия кръг на група D. Резервата Лаутаро Мартинес се превърна в герой за миланския гранд, разписвайки се от дузпа в 85-ата минута.

Симоне Индзаги направи цели шест промени в стартовия си състав след успеха с 2:1 над Аталанта. В отбрана място намериха капитанът в днешния мач Алесандро Бастони и Ян Бисек, за когото това беше първи двубой като титуляр с екипа на „нерадзурите“. В халфовата линия промените бяха цели три. По двата фланга този път действаха Матео Дармиан и Карлос Аугусто, а Давиде Фратези играеше в средата на терена. В атака партньор на Маркюс Тюрам беше Алексис Санчес. Домакините пък бяха подредени в 4-4-2 и разчитаха в предни позиции на Роко Шимич и Карим Конате.

Мачът започна с домакински натиск, като в седмата минута на Ян Зомер му се наложи да се намеси при удар на Шимич. В 13-ата минута пък Мадс Бидструп стреля от дистанция, но го направи неточно. След дълъг период без положения в 29-ата и 31-вата минути Конате отправи два удара, но те се оказаха разочароващи. Веднага след това Бисек нанесе първия точен удар за Интер в мача, но Александер Шлагер се справи с него. В 35-ата минута Бастони стреля с глава при центриране от фал, но не намери целта. Седем минути по-късно Фратези получи топката на добра позиция, но я прати високо над вратата. Секунди преди почивката Хакан Чалханоолу стреля от голямо разстояние, но топката мина покрай вратата.

В 52-рата минута Шлагер отрази пряк свободен удар на Чалханоолу, а волето от добавка на Дармиан беше блокирано. Малко по-късно домакините организираха опасна контраатака, която завърши с много неточен удар на Оскар Глох. Такъв се оказа и последвалият шут на Дармиан. В 58-ата минута Конате стреля от малък ъгъл, но не успя да преодолее Зомер. Две минути след това мерникът на Хенрих Мхитарян също се оказа неточен. В 67-ата минута Амар Дедич се справи с Дармиан и Фратези, но Зомер изби удара му по земя в корнер. Шест минути по-късно топката първо се отклони в Лаутаро Мартинес, а след това и в Тюрам, но в крайна сметка излезе в аут.

В 77-ата минута Кристиян Аслани отправи снаряд, при който Шлагер изби топката, тя тупна пред голлинията и вратарят я улови. В 82-рата минута Лаутаро стреля опасно с глава, но Шлагер със сетни сили изби топката в напречната греда. Късният натиск на „нерадзурите“ обаче даде резултат само две минути по-късно, когато те получиха дузпа за игра с ръка на Бидструп при шут на Николо Барела. Лаутаро застана зад бялата точка и с успешно изпълнение даде аванс на своя тим. В добавеното време Форсон Аманква и Петар Ратков не успяха да отбележат изравнително попадение, а Лаутаро направи последния пропуск в срещата.

Така вторият в групата Интер събра 10 точки, колкото има и лидерът Реал Сосиедад с по-добра голова разлика. В оставащите два кръга от груповата фаза „нерадзурите“ и баските ще трябва да си оспорват само първото място, защото и двата тима са недостижими за третия РБ Залцбург, който има само 3 пункта. Бенфика пък е на дъното без актив.

РБ ЗАЛЦБУРГ - ИНТЕР 0:1

0:1 Лаутаро (85' - дузпа)

РБ Залцбург: Шлагер, Дедич, Байду, Павлович, Улмер, Сучич, Бидструп, Капалдо, Глох, Шимич, Конате

Интер: Зомер, Бисек, Ачерби, Бастони, Дармиан, Фратези, Чалханоолу, Мхитарян, Аугусто, Санчес, Тюрам

Всички късни мачове от Шампионската лига в комбинирано предаване, напълно безплатно и достъпно за всички! Всички голове, картони, спорни ситуации и консултации с VAR само на клик разстояние! Да, на платформата Champions TV, която по традиция стриймва най-интересното на живо от късните мачове в сряда вечер!

Снимки: Imago