Липсата на Белингам не се усети и безгрешен Реал Мадрид вече е на осминафиналите

Реал Мадрид продължи перфектната си серия в Шампионската лига и победи с 3:0 Брага в мач от група "C" на турнира. Браим Диас откри резултата в 27-ата минута, а Винисиус добави второ попадение в 58-ата. Родриго реши всичко с трети гол в 61-вата минута. Домакините играха без голямата си звезда Джуд Белингам, който бе с лека контузия и така и не влезе в игра. Кепа Арисабалага пък се контузи по време на загрявката и бе заменен в последния момент от Андрий Лунин. Брага, от своя страна, може да съжалява, тъй като пропусна дузпа още в 6-тата минута. Така “лос бланкос” вече и математически се класираха за елиминациите. Брага пък остава с 3 точки в групата. В предишната среща между двата тима Реал спечели в Португалия с 2:1.

Карло Анчелоти нямаше да може използва дълготрайно контузените Тибо Куртоа и Едер Милитао, а Дани Себайос и Орелиан Чуамени също бяха с травми.

Италианският наставник бе предприел цели шест промени в състава си в сравнение с равенството с Райо Валекано през уикенда. Лукас Васкес, Начо и Ферлан Менди замениха съответно Дани Карвахал, Дейвид Алаба и Фран Гарсия в защитата на Реал Мадрид, като само Антонио Рюдигер бе запазил мястото си. Тони Кроос бе предпочетен днес пред Лука Модрич, като германецът партнираше в халфовата линия на Камавинга и Феде Валверде. Браим Диас зае мястото на страхотно представящия се Джуд Белингам, който днес бе на пейката. Вместо Хоселу пък като титуляр в атаката започна Родриго, който партнираше на Винисиус Жуниор.

Атаката за гостите от Брага пък водеха Рикардо Орта, Алваро Джало и Брума. Наставникът Артур Жорже нямаше особени кадрови проблеми и  разчиташе на всичко най-добро на "Бернабеу".

Мачът започна шокиращото за Реал Мадрид, след като още в 4-тата минута Лукас Васкес извърши нарушение в наказателното си поле срещу Брума и реферът посочи бялата точка. Алваро Джало изпълни дузпата в 6-ата минута, но ударът му бе спасен от украинеца Андрий Лунин, който замени в последния момент Кепа, контузил се на загрявката преди мача. Така Брага пропусна златен шанс да поведе. Домакините отвърнаха на предизвикателството, като шест минути по-късно Браим Диас се разписа, но попадението му бе отменено заради нарушение на Винисиус. В 27-ата минута обаче Реал Мадрид поведе. Ферлан Менди изведе чудесно Родриго, който навлезе опасно и пусна добра топка към Браим Диас, който от малкото наказателно поле засече за 1:0.

След десетина минути Родриго Саласар от гостите имаша добра възможност, но изстрелтят му от границата на наказателното поле бе неточен. В 42-рата минута пък Родриго от Реал можеше да удвои аванса на "лос бланкос", като отправи опасен удар, но стражът на Брага Матеус се намеси чудесно и успя да избие.

Втората част започна с нова добра възможност за "лос бланкос". Тони Кроос центрира от корнер, а Начо Фернандес се извиси и стреля с глава, но Матеус отново се намеси. Малко след това пък Брума тества Лунин с далечен шут, но украинецът спаси. В 56-ата минута Браим Диас можеше да отбележи второто си попадение в мача, след като получи добър пас от Винисиус, но за пореден път вратарят на Брага се намеси майсторски. В крайна сметка натискът на Реал Мадрид си каза думата и след две минути "лос бланкос" вкараха втори гол. Лукас Васкес се включи отдясно и подаде на Винисиус, който с премерен удар с десния крак направи 2:0. В 61-вата минута пък всякаква интрига в мача приключи. След чудесна контратака на Реал Мадрид, Родриго и Винисиус размениха двойно подаване, което остави Родриго сам срещу Матеус, Нападателят копна технично топката над Матеус и направи резултата класически.  Две минути по-късно Родриго отново можеше да се разпише, но шутът му мина на сантиметри от гредата на Брага.

След третото попадение за Реал темпото в мача рязко поспадна, като и двата отбора доиграваха срещата. Карло Анчелоти направи няколко смени, като извади Васкес, Браим Диас, Родриго, Валверде и Менди. В последните секунди на срещата Андрий Лунин направи още едно страхотно спасяване  след удар с глава на Абел Руис. Така Реал Мадрид си гарантира класирането за елиминациите в Шампионската лига,

РЕАЛ МАДРИД (4-3-3): Лунин; Васкес, Рюдигер, Начо, Менди; Камавинга; Кроос, Валверде; Диас; Родриго, Винисиус

БРАГА (4-3-3): Матеус; Гомес, Фонте, Ниакате, Борха; Моутиньо, Карвальо, Саласар; Брума, Орта, Джало

Всички късни мачове от Шампионската лига в комбинирано предаване, напълно безплатно и достъпно за всички! Всички голове, картони, спорни ситуации и консултации с VAR само на клик разстояние!  Да, на платформата Champions TV, която по традиция стриймва най-интересното на живо от късните мачове в сряда вечер!