Наполи помогна на Унион да прекъсне ужасната си серия

Отборите на Наполи и Унион (Берлин) завършиха наравно 1:1 на „Диего Армандо Марадона“ в двубоя помежду си от четвъртия кръг на група С на Шампионската лига. Матео Политано (39’) беше точен за домакините, а Давид Датро Фофана (52’) се разписа за гостите. С това реми германският тим сложи край на кошмарната си серия от 12 загуби във всички турнири.

Руди Гарсия предприе само две промени в своя стартов състав след победата с 2:0 над Салернитана, като те бяха в защита. Натан и Марио Руи този път бяха титуляри за сметка на Лео Йостигор и Матиас Оливера. Триото в атака отново беше съставено от Политано, Джакомо Распадори и Хвича Кварацхелия. Гостите пък бяха подредени в 3-5-2 с Шералдо Бекер и Фофана като нападатели. В отбрана направи впечатление наличието на Леонардо Бонучи.

Още в четвъртата минута Бекер стреля по земя, но Алекс Мерет се справи с неговия шут. Малко след това Амир Рахмани опита удар с глава след корнер, но не намери целта. В 17-ата минута Пьотър Жиелински стреля от малък ъгъл, но Фредерик Рьонов изби топката в корнер. Седем миути по-късно Натан беше близо до първия гол в мача, но гредата спря удара му с глава. В 29-ата минута Бекер нанесе далечен удар, който се оказа доста разочароващ.

При следващата атака на "партенопеите" Руи центрира в наказателното поле, където Джовани Ди Лоренцо се качи върху гърба на Жером Русийон и с глава насочи топката към Андре-Франк Замбо Ангиса, който също с глава я прати в противниковата мрежа. Все пак се стигна до намесата на ВАР и голът беше отменен заради фал в атака на капитана на домакините.

В 38-ата минута Мерет спаси удар на Яник Хаберер. Минута по-късно неаполитанците наистина взеха аванс в резултата, и то по куриозен начин. Тогава Руи пробва подаване, но топката първо рикошира в крака на Йосип Юранович, след което се отклони в гърдите на Политано и накрая отиде във вратата на гостите за 1:0. В последните секунди на първото полувреме Юранович можеше да възстанови равенството, но отново нямаше късмет, тъй като при прекия му свободен удар топката се отби в гредата.

В 52-рата минута берлинчани удариха своя опонент на контраатака, при която Мерет отрази шут на Бекер, но при добавката си Фофана изравни резултата. В следващите минути Рахмани и Фофана стреляха с глава при корнери, но двамата вратари с лекота се справиха с техните удари. Ди Лоренцо и Замбо Ангиса пък отправиха разочароващи изстрели.

В 69-ата минута Кристофер Тримел нанесе далечен шут, който обаче беше избит от Мерет. Десет минути по-късно Распадори също се отчете с пропуск. В 82-рата минута Рахмани за трети път не успя да се разпише при изпълнение на корнер. Малко след това Рьонов улови топката при удар по земя на Кварацхелия. В 86-ата минута Джовани Симеоне стреля с глава, но прати топката над вратата. Две минути по-късно Алекс Крал също не успя да се разпише. В добавеното време Люка Тусар и Бекер не съумяха да вкарат победно попадение за гостите, а Рьонов спаси удар на Кварацхелия, с което резултатът се запази.

След това равенство Наполи остава на второто място в групата, но вече е със 7 пункта. Унион пък спечели своята историческа първа точка в ШЛ, но продължава да заема последната четвърта позиция.

НАПОЛИ - УНИОН (БЕРЛИН) 1:1

1:0 Политано (39')

1:1 Фофана (52')

Наполи: Мерет, Ди Лоренцо, Натан, Рахмани, Руи, Замбо Ангиса, Лоботка, Жиелински, Политано, Распадори, Кварацхелия

Унион: Рьонов, Якел, Бонучи, Лейте, Юранович, Хаберер, Кедира, Лайдуни, Русийон, Бекер, Фофана

Всички късни мачове от Шампионската лига в комбинирано предаване, напълно безплатно и достъпно за всички! Всички голове, картони, спорни ситуации и консултации с VAR само на клик разстояние! Да, на платформата Champions TV, която по традиция стриймва най-интересното на живо от късните мачове в сряда вечер!

Снимки: Imago