ЦСКА 1948 излъга Левски с фамозен гол, сянката на кризата надвисна над "сините"

ЦСКА 1948 победи Левски с 1:0 в мач от 16-ия кръг на efbet Лига. Домакините стигнаха до успеха с много красиво попадение на Педриньо в средата на втората част. "Сините" удариха на два пъти гредите след удари на Марин Петков, а в края на мача домакините останаха с човек по-малко заради червен картон на Антонио Вутов.

Гостите могат да съжаляват, че си тръгват с празни ръце от стадиона в "Бистрица", след като инициативата и по-чистите положения бяха в тяхна полза, но така и не успяха да се възползват. Домакините пък издебнаха своя момент да нанесат удара си и в крайна сметка взеха трите точки.

С успеха си днес ЦСКА 1948 събра 26 точки и заема шеста позиция. Левски от своя страна е на пето място с една повече. "Червените" са в серия от седем мача без загуба в елита и дублираха победата си над днешния съперник, след като го победиха и в първия кръг на "Георги Аспарухов".  "Сините" от своя страна може да се каже, че са в криза. Играчите на Николай Костов записаха трети пред неуспешен мач след загубата от Берое и равенството с Арда. В последните си шест мача тимът от Герена има само една победа.

18 ЦСКА 1948 1:0 Левски

Наставникът на "сините" Николай Костов направи три промени в сравнение с мача с Арда. Вместо Килиън Ван дер Каап в защита действаше Кристиан Димитров. В халфовата линия вместо Андриан Краев влезе Асен Митков, а централният нападател Рикардиньо бе заменен от Джевад Ел Джемили. На вратата отново бе Пламен Андреев, а пред него в защита бяха Цунами, Димитров, Хосе Кордоба и Жереми Петрис. В халфовата линия освен Митков бяха Асми Фадига и Дарлан. В предни позиции пък Ел Джемили бе е заедно с Роналдо и Марин Петков,. Три бяха промените и при домакините. Вместо Никола Илиев, Елитон и Аерон Зинга днес в игра бяха Неделко Пишчевич, Бирсент Карагарен и Емил Виячки.

В началото на мача на два пъти Георги Русев се откъсна зад отбраната на Левски, но останал сам срещу Андреев не успя да реализира. И в двата случая в последствие бе маркирана засада, но направи впечатление дълбоко изнесената напред защита на "сините".

Левски отговори с опасен удар на Кордоба, който обаче мина встрани от вратата на Даниел Наумов. Малко по-късно пък на отсрещната врата Пердиньо стреля точно от фаул, но стражът на "сините" спаси.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

В средата на полувремето Левски взе инициативата и проведе няколко опасни атаки в половината на домакините. При една от тях Петков стреля опасно от дистанция, но Наумов успя да избие.

Малко преди почивката Левски удари греда. Ел Джемили стреля от дистанция, а Наумов не се намеси по най-добрия начин и топката стигна до Петков, който насочи топката към вратата, но гредата спаси домакините.

В последните моменти на полувремето "сините" имаха претенции за дузпа, след като удар на Цунами се докосна до ръката на Ерденис Гурища. Съдията обаче сметна, че няма основания да посочи бялата точка.

В началото на втората част Левски отново бе близо до откриване на резултата. Петков притисна съперник и открадна топката, която стигна до Фадига сам срещу Наумов. Французинът стреля, но стражът спаси, като последва добавка на Петков от малък ъгъл, която отново се спря в гредата.

В 59-ата минута обаче ЦСКА 1948 откри резултата. Страхотен удар от дистанция на Педриньо не остави шансове на Андреев за реакция.

Последваха възможности за изравняване на "сините", но Наумов спаси удар от фаул на Ел Джемили, а след това резервата Партик Габриел Галчев не успя да намери рамките на вратата от чиста позиция.

10 минути преди края на мача домакините останаха с човек по-малко. Антонио Вутов влезе много опасно с крак в лицето на Андреев в опит да засече топката и след преглед от ВАР халфът бе изгонен. За щастие вратарят на Левски нямаше последствия от сблъсъка.

В последните минути на мача Левски продължи да търси изравняването, но на два пъти отново пропусна. Роналдо не намери рамката на вратата от добра позиция, а след това удар с глава на Асен Чандъров бе спасен от Наумов.

Така ЦСКА 1948 взе нова победа над Левски в шампионата след като в първия кръг на efbet Лига победи с 2:1 на "Герена". Освен това Левски не е побеждавал този съперник в последните пет мача между тях. "Сините" започват да изпускат от поглед лидерите в шампионата, които вече са на осем точки от тима, а "червените" а започват да набират скорост.

ЦСКА 1948 1:0 ЛЕВСКИ
1:0 Педриньо (59)

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 15. Василев, 28. Пишчевич, 23. Виячки, 87. Петров, 24. Гурища, 21. Ценов, 8. Педриньо, 18. Чочев, 11. Карагарен, 10. Русев

ЛЕВСКИ: 1. Андреев, 2. Петрис, 33. Кордоба, 50. Димитров, 6. Цунами, 37. Дарлан, 10. Митков, 97, Фадига, 11. Ел Джемили, 7. Роналдо, 88. Петков