Пълно класиране при пилотите във Формула 1 след спринта в Сао Пауло

Най-интересната битка в пилотския шампионат във Формула 1 в последните кръгове за сезон 2023 определено е тази за вицешампионската титла. В нея един срещу друг са изправени Серхио Перес и Люис Хамилтън като преди днешния ден разликата между тях бе 20 точки в полза на пилота на Ред Бул.

В спринта на „Интерлагос“ мексиканецът завърши трети, с което прибави нови 6 точки към своя актив, който вече е 246 пункта. В същото време Хамилтън финишира едва седми и взе само 2 точки, губейки 4 от Перес. Британецът се движеше пети четири тура преди финала, но ресурсът в гумите му свърши в края и той бе изпреварен от Шарл Леклер и Юки Цунода.

Верстапен продължава с победите, силите на Норис не стигнаха за нещо повече от второто място

Така преди финалните три основни старта за годината разликата между Перес и Хамилтън в борбата за вицешампионската титла във Формула 1 за сезон 2023 е 24 пункта в полза на пилота на Ред Бул. В утрешния основен старт на „Интерлагос“ Перес ще стартира девети, докато Хамилтън ще заеме петата позиция на стартовата решетка.