Брентфорд удари Уест Хам в лудо лондонско дерби с пет гола

Брентфорд записа трета поредна победа в Премиър лийг, след като надделя с 3:2 над Уест Хам в зрелищно лондонско дерби от 11-ия кръг. Нийл Мопе даде аванс на домакините в 11-ата минута след удар от воле, последвал няколко неуспешни опита на отбраната на "чуковете" да изчисти топката. Уест Хам обаче не се смути от това начало и много скоро направи пълен обрат. Мохамед Кудус изравни в 19-ата след много зрелищно изпълнение, засичайки акробатично от въздуха центриране отляво на Антонио. Седем минути след това Джаръд Боуен направи пълен обрат, довкарвайки отблизо след рикошет в гредата.

След почивката обаче станахме свидетели на нов обрат. Брентфрод изравни в 55-ата минута след автогол на Мавропанос, който с глава засече в собствената си врата центриране на Янелт.

В 69-ата минута Нейтън Колинс донесе победата на домакините с първия си гол за Брентфорд. Той се извиси и засече с глава центриране на Йенсен.

За Уест Хам това е трета поредна загуба и четвърти последователен мач без успех в първенството.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!