Спортист (Своге) с ценен успех в Бургас, "акулите" вкараха директен гол от корнер

Последният в класирането във Втора лига - Спортист (Своге), стигна до много важен успех с 2:1 при гостуването си на Черноморец (Бургас) в мач от 16-ия кръг на първенството. За победителите точни бяха Павлин Чиликов и Георги Маджаров, а за домакините Тодор Чаворски вкара директен гол от корнер.

Бургазлии доминираха през по-голяма част от срещата, но гостите поведоха чрез Чиликов, който се разписа с глава в 31-ата минута. Минута по-късно играч на Спортист остана лице в лице с Димитър Тодоров, но Олексей Геловани го настигна и изчисти с шпагат.

Втора лига на живо - всички резултати

През втората част "шоколадите" се възползваха от грешка в средата на терена и отбелязаха на контраатака. Точен бе Георги Маджаров.

В 68-ата минута Тодор Чаворски отбеляза директен гол от корнер, а четвърт час преди края на редовното време Черноморец получи възможност да изравни от дузпа. Венцислав Гюзелев обаче не успя да реализира от бялата точка и по този начин резултатът се запази непроменен, с което гостите от Своге прибавиха важни три точки към своя актив.

Въпреки днешната победа, Спортист остава на дъното в класирането с едва 14 пункта от 16 изиграни мача, докато Черноморец заема 10-о място с 20 точки.