Несебър взе дербито в Хасково

Едноименният тим на Несебър победи Саяна в Хасково с 2:1 в едно от дербитата на сезона. Срещата е от 16-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Гостите наклониха сериозно везните в своя полза със силна игра през първото полувреме. Никола Гагов откри резултата с глава, възползвайки се от центриране в 10-ата минута.

След изпълнение на корнер, топката беше продължена с глава и попадна у Виктор Янев, който вкара в опразнената врата за 0:2 в 22-ата минута. Съотборникът му Коста Делев пък тресна гредата. Още няколко възможности за гол създадоха несебърци. След почивката домакините опитаха да заличат пасива. Частично го направи Красимир Илиев с попадение в 55-ата минута. Стихийният натиск на хасковския тим не доведе поне до равенство.