Алавес вкара 10 на тим от седма дивизия

Алавес преодоля първия кръг в турнира за Купата на краля след разгромна победа с 10:0 над подвизаващия се в седмото ниво на испанския футбол Депортиво Мурсия. Йон Карикабуру вкара хеттрик, а Янис Хаджи отбеляза дебютните си попадения за тима от Витория.

Началото на голеадата постави Абдеррахман Ребаш в 7-ата минута. До почивката Рубен Дуарте и отново Ребаш лишиха двубоя от интрига.

Последваха два гола на Чебер Алкаин и точен удар на Хаджи. Карикабуру откри сметката си в двубоя в 68-ата минута, а в 75-ата направи резултата 8:0. В заключителната част на мача Хаджи и Карикабуру оформиха двуцифрената победа на Алавес.