Младоци донесоха победа на Валенсия за Купата на краля

Валенсия не срещна проблеми при гостуването си на Логронес от първия кръг за Купата на краля. "Прилепите" се наложиха с 2:0 с попадения на младите си надежди Пабло Госалбес и Диего Лопес.

Госалбес откри резултата за тима на Рубен Бараха в края на първото полувреме. Нападателят беше точен след грешка в защитата на домакините. В 88-ата минута Госалбес отново се прояви. Той подаде на Диего Лопес, който не сгреши отблизо.

Бургос, който е във втората половина на класирането в Ла Лига 2, елиминира Eркулес след победа с 2:1 на чужд терен. Головете отбелязаха Фер Ниньо в 19-ата минута и Хавиер Лопес в 51-ата.

Напред продължава и скромният тим на Вийяновензе, който се наложи с 2:1 над Ибиса.