Най-скъпото попълнение на Лудогорец разсипа Славия, разградчани се катерят към върха

Лудогорец надигра тотално Славия в отложен двубой от третия кръг на efbet Лига, печелейки двубоя на "Овча купел" с 2:0. В герой за "орлите" се превърна най-скъпата им лятна покупка Квадво Дуа, който вкара и двете попадения в 66-ата и 77-ата минута.

Разградчани имаха пълно превъзходство през целия двубой, за което говори и статистиката при ударите към вратите - 15:0 в полза на 12-кратния роден шампион. Веднъж и гредата спаси "белите" след шут от три метра на Руан Секо.

Сред 11-те на домакините се завърна титулярният страж Вуцов, а големият отсъстващ бе капитанът Галин Иванов, който изтърпява наказание.

Новият наставник на гостите Георги Дерменджиев пък отново е заложи на Тодор Неделев в титулярния състав, а също така и на Недялков, който пропусна домакинството срещу Хебър. Разградчани нямаше как да разчитат на контузения Сундберг и поради тази причина в центъра на отбраната бяха Русо и Вердон.

Лудогорец отправи първия удар в 3-ата минута. Тогава Секо засече от воле центриране на Рик отляво, но изпрати топката над вратата.

24 Славия 0:2 Лудогорец

Разградчани можеха да открият резултата след четвърт час игра, но Руан Секо направи сериозен пропуск. Пьотровски получи извеждащ пас на десния фланг и без забавяне центрира отлично по земя в малкия пеналт, където таранът на "орлите" от два метра не уцели мрежата, а напречната греда.

Малко след това пред "орлите" се откри още една възможност, но Неделев шутира слабо и неточно. В 29-ата минута Секо стреля за пореден път, но след рикошет топката излезе в корнер. Единадесет минути по-късно отново Секо отправи удар, този път с глава след центриране на Пьотровски, но покрай лявата греда.

Седем минути след почивката Пьотровски центрира много опасно успоредно по земя, но няколко футболисти на гостите се разминаха с топката. Тя бе догонена и последва ново подаване, този път на Рик към Текпетей, а ганаецът отправи удар с глава в аут.

Лудогорец продължи с натиска, но трудно стигаше до по-опасни положения пред вратата на "белите". Това се промени в 68-ата минута, когато разградчани разиграха добре отляво. Недялков подаде към набралия скорост Гонзалвеш, който от своя страна отклони с пета към откъсващия се сам срещу вратаря Дуа и най-скъпото попълнение на гостите хладнокръвно реализира покрай Вуцов за първия си гол със зелената фланелка.

Гостите продължиха да доминират и след попадението, а това отново даде резултат в 77-ата минута. Резервата Кайо Видал преодоля Йеленкович отдясно в наказателното поле на Славия и центрира отлично към Дуа, който нямаше как да сбърка и от пет метра с глава се разписа за втори път.

В 83-ата минута Текпетей можеше да изведе Секо сам срещу вратаря, но предпочете да шутира от двайсетина метра, което се оказа грешка, тъй като Вуцов без проблем улови. След още две минути и Видал пробва да се разпише, но Вуцов спаси. Това бе 15-и изстрел за Лудогорец срещу 0 за "белите".

До края на срещата гостите удържаха без проблем своята преднина, а успехът ги изпрати на четвъртото място в класирането и на само две точки от лидера Черно море, при положение че "орлите" са и с мач по-малко.

СЛАВИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 0:2

0:1 Квадво Дуа 68
0:2 Квадво Дуа 77

СЛАВИЯ: 21. Вуцов, 3. Томбак, 6. Георгиев, 4. Генев, 37. Керчев, 5. Йеленкович, 71. Стоянов, 73. Минчев, 93. Кейта, 88. Тасев, 8. Стоев

ЛУДОГОРЕЦ: 12. Слуга, 16. Фон Витри, 22. Русо, 24. Вердон, 3. Недялков, 6. Пьотровски, 8. Гонзалвеш, 37. Текпетей, 88. Неделев, 7. Рик Джонатан, 99. Секо

Снимки: Владимир Иванов