Нюкасъл изхвърли Ман Юнайтед от "Карабао къп" и увеличи напрежението над Тен Хаг

Нюкасъл надделя с безапелационното 0:3 и изхвърли досегашния носител на трофея Манчестър Юнайтед от "Карабао Къп". За гостите това бе своеобразен реванш за загубата във финала на същия турнир в края на февруари. Попадения на Мигел Алмирон (28’), Люис Хол (36’) и Джоузеф Уилок (61’) донесоха сладкия триумф на тима от севера. За “червените дяволи” пък това бе втори пореден двубой, в който те допускат три попадения на “Олд Трафорд”, а напрежението около Ерик тен Хаг започва да се покачва неимуверно.

Двубоят започна лошо за “свраките”, тъй като Еди Хау бе принуден още в първите минути да прави принудителна смяна, след като Мат Таргет получи травма и бе заменен от Мигел Алмирон. Първият точен удар в двубоя дойде в 13-ата минута, когато Каземиро опита своя късмет от границата на наказателното поле, но Дубравка спаси.

Играчите на Нюкасъл откриха резултата точно преди изтичането на половин час игра, когато първо Алехандро Гарначо загуби много лесно в противниковата половина, Тино Ливраменто напредна отлично покрай няколко играчи в червено, след което пусна към Мигел Алмирон, който реализира за 0:1. Домакините опитаха да се върнат в двубоя веднага, но но две хубави центрирания в наказателното поле не бяха отиграни добре от “червените дяволи”.

“Свраките” удвоиха преднината си още в 36-ата минута, когато нарушение в средата на терена даде възможност топката да бъде пратена към Джо Уилок, неговото центриране бе лошо изчистено от Хари Магуайър, топката попадна на крака на Люис Хол, който с отличен удар преодоля Андре Онана за втори път. В тези минути домакините закъсняваха за първа и втора топка, като губеха повечето единоборства в двубоя.

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг направи две промени още на почивката, като в игра се появиха Аарън Уан-Бисака и Софиан Амрабат. Хубаво разиграване още в 48-ата минута доведе до центриране именно на десния бранител, което от непосредствена близост даде възможност на Марсиал да стреля, но Дубравка спаси.

Постепенно “червените дяволи” наложиха натиск на над своя противник, но се ограничаваха основно с изстрели извън наказателното поле, които не създаваха сериозна опасност. Така се стигна до изминаването на час игра, когато Амрабат загуби в центъра на терена, Джо Уилок напредна с кълбото в крака, след което с много точен изстрел преодоля Андре Онана за трети път в двубоя.

Домакините пропуснаха добра възможност да се се върнат в двубоя в 74-ата минута, когато Антони изведе отлично Бруно Фернаднеш в чиста позиция, но и португалецът не успя да уцели вратата на Дубравка. Малко след това Нюкасъл можеше да стигне до четвърти гол след много хубав изстрел на Шон Лонгстаф.

До края на срещата домакините продължиха да опитват да стигнат до попадение, но разиграванията им до голяма степен бяха безплодни, като всъщност липсваха истински голови положения. С последния съдийски сигнал Нюкасъл се класира за следващата фаза на Карабао Къп, където вече могат да бъдат определяни като един от фаворитите в турнира, след като в първите два кръг успяха да отстранят Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед.

Снимки: Gettyimages