Рутинна победа прати Челси в следващия кръг на "Карабао Къп"

Челси постигна рутинна победа с 2:0 над Блекбърн в сблъсъка помежду си от 1/8-финалите на "Карабао Къп". Лондончани бяха фаворит в двубоя очаквано стигнаха до успеха над втородивизионния си съперник. Беноа Бадиашил даде преднина на домакините на "Стамфорд Бридж" в 30-ата минута, а Рахийм Стърлинг добави втори гол в 59-ата, с който довърши съперника. "Сините" пропуснаха и още няколко добри положения, като удариха и греда.

Маурисио Почетино е избрал да започне мача с Николас Джаксън, Рахийм Стърлинг и Коул Палмър в предни позиции. В средата на терена ще си партнират Конър Галахър, Енцо Фернандес и Лесли Угочукву.

Блекбърн пък излиза с Хари Ленърд в атака, който ще има подкрепата на Андрю Моран, Дилан Маркандей и Адам Уортън. В халфовата линия пък ще се подвизават Джейк Гарет и Люис Травис.

Челси опита атака още в първите секунди след началото на мача, Николас Джаксън получи пас в наказателното поле, но ударът му бе блокиран.

В 10-ата минута Рахийм Стърлинг нахлу на скорост в пеналта и бе препънат доста остро, но съдията прецени, че не може да става дума за нарушение за дузпа.

Шест минути по-късно Рийс Джеймс стигна до най-доброто положение до момента, но останал очи в очи с вратаря не успя да го преодолее.

След това пък в 20-ата минута и гостите създадоха доста сериозна опасност. Андрю Моран се измъкна в близост до вратата и стреля от малък ъгъл, като принуди Роберт Санчес да прави първото си спасяване.

Четири минути по-късно отново Рийс Джеймс се озова на стрелкова позиция и шутира по земя, като топката профуча агонизиращо близо до гредата.

При следващата атака и Енцо Фернандес пробва изстрел извън наказателното поле и принуди вратаря на Блекбърн да спасява.

Натискът на Челси даде резултат в 30-ата минута. Тогава Галахър центрира отдясно, вратарят Валщед не се намеси добре и изби топката в краката на Бадиашил, който веднага стреля във вратата за 1:0.

В 35-ата минута Конър Галахър спря с ръка центриране на съперник в наказателното поле, но незнайно защо дузпа не бе отсъдена.

В 44-тата минута Блекбърн имаше нова чудесна възможност Хари Ленърд получи в наказателното поле и свали топката към Аднрю Моран, който необезпокояван стреля към вратата, но доста разочароващо и неточно.

Втората част започна със страхотна възможност за гостите. Хари Ленърд се отскубна зад защитата на съперника, но останал очи в очи с вратаря стреля покрай вратата.

Челси отговори с далечен изстрел на Енцо Фернадес в 50-ата минута, преминал встрани от вратата.

След това в 59-ата минута Коул Палмър нахлу на скорост и стреля опасно, но изстрелът му бе отразен от вратаря. Секунди по-късно резулттът бе удвоен. Блекбърн сгреши при изнасянето на топката, която бе отнета пред наказателното поле, Стърлинг напредна и с техничен удар в далечния ъгъл отбеляза за 2:0.

Коул Палмър можеше да направи резултата класически в 70-ата минута, когато негов удар рикошира в защитник и полетя към вратата, но се отби от лявата греда.

След период на затишие, в 90-ата минута Челси отново можеше да вкара трети гол, но Мало Густо от добра позиция стреля над вратата.

Веднага след това и Блекбърн пропусна страхотна възможност, Арнор Сигурдсон се отскубна от защитата и шутира към вратата, но Санчес направи спасяване.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

В крайна сметка Челси си свърши работата и ще играе на 1/4-финал, докато Блекбърн се сбогува с тази надпревара.