Блестящ гол на Нунес класира Ливърпул напред

Ливърпул се класира за четвъртфиналите на Купата на Лигата след успех с 2:1 при гостуването си на Борнемут. Коди Гакпо откри резултата в 31-ата минута, а Джъстин Клуйверт изравни в 64-ата. Влезлият като резерва Дарвин Нунес донесе успеха на мърсисайдци с великолепно изпълнение в 70-ата минута.

Юрген Клоп бе направил осем промени от последния мач, но въпреки това неговият тим стигна до победата. Той имаше известни проблеми в началото на втората част, когато домакините имаха инициативата и по-добрите възможности.

Срещата на "Виталити" се игра при силен дъжд, който затрудняваше и двата отбора. Ливърпул очаквано имаше предимство, но домакините успяха на няколко пъти да организират добри. В 12-ата минута Келъхър трябваше да се намесва след удар на Клуйверт. Малко по-късно нидерландецът отново пробва, този път с по-силен удар, но вратарят на мърсисайдци отново се справи.

Хубав удар на Кристи накара Келъхър да се замисли, но топката мина покрай вратата. Това бе най-добрата възможност за Борнемут от началото на мача. Отговорът на гостите бе комбинация между Собослай, Салах и Елиът, чийто удар отиде право в тялото на вратаря. Нов удар на унгареца не намери целта.

Домакините успяха да организират отлична атака след половин час игра. Клуйверт напредна и намери Керкез, но той стреля право в Келъхър. Малко след тази ситуация падна и първият гол в мача. След ъглов удар топката се озова в Елиът. Той стреля, но кълбото стигна до Гакпо, който го отклони. Вратарят отрази първия му удар, но нидерландецът не сбърка при добавката и изведе Ливърпул напред. Последваха още опасни ситуации пред Раду. Салах стреля в тялото на вратаря, а удар на Собослай мина на сантиметри от дясната му греда.

Борнемут започна втората част на високо темпо и успя да създаде сериозни проблеми на защитата на мърсисайдци. Соланке стреля от малък ъгъл, а малко след това Джо Гомес трябваше да чисти от голлинията, след като Скот бе близо до гол директно от корнер. Бранителят се намеси решително и при опит на Клуйверт, който опита да се възползва от грешка на Келъхър.

Салах не се възползва от добра възможност, а Клоп потърси стабилизиране на играта на неговия тим с включването на Александър-Арнолд, Мак Алистър и Нунес. Последва голям шанс за домакините. Семеньо бе на великолепна позиция пред вратата, но прати топката покрай нея. "Черешките" обаче стигнаха до заслужено изравняване в 64-ата минута. След ъглов удар защитата на гостите остави топката и тя се озова в непокрития Клуйверт на далечната греда. Нидерландецът я прати в мрежата, отбелязвайки първия си гол за Борнемут.

Блестяща изява на Дарвин Нунес върна преднината на Ливърпул. Уругваецът първоначално не овладя добре дълго подаване и се отдалечи от вратата. След това обаче той навлезе в наказателното поле и със страхотен удар преодоля Раду. Попадението сякаш спря устрема на домакините и се стигна до нови ситуации пред вратата им, а шансовете на Борнемут до края бяха ограничени.

БОРНЕМУТ - ЛИВЪРПУЛ 1:2
0:1 - Гакпо (31)
1:1 - Клуйверт (64)
1:2 - Нунес (70)

Снимки: Imago | Снимки: Gettyimages