Уест Хам наказа Арсенал при завръщането на Деклан Райс

Уест Хам постигна убедителна победа с 3:1 в домакинството си на Арсенал и се класира за четвъртфиналите на Купата на Лигата. Срещата бе първа за бившия капитан на "чуковете" Деклан Райс на "Лондон Стейдиъм". Той влезе като резерва през второто полувреме и бе посрещнат с аплодисменти.

Тимът на Дейвид Мойс имаше малко късмет през първата част, тъй като поведе след автогол на Бен Уайт в 16-ата минута. Домакините обаче изиграха силно второ полувреме и в 60-ата минута водеха с три гола след попадения на Мохамед Кудус и Джаред Боуен. Дълбоко в добавеното време влезлият като резерва Мартин Йодегор отбеляза почетен гол за "артилеристите".

Уест Хам започна активно срещата, но без да притеснят особено съперника си. Гостите създадоха първата възможност. След центриране на Нелсън от фал Хавертц отклони топката, а Фабиански я изби над вратата. В 16-ата минута "чуковете" поведоха. След ъглов удар Бен Уайт отклони топката към собствената си врата.

След попадението "артилеристите" имаха още по-сериозно предимство и владееха топката в големи периоди, но без да създават много опасности пред Фабиански. Вратарят на домакините трябваше да се намесва след удар с глава на Уайт, а секунди след това Нкетия пропусна отлична възможност. Той бе оставен да стреля с глава от великолепна позиция, но не намери вратата.

До почивката тимът на Артета не успя да затрудни отново Фабианси. Удар на Нкетия мина над вратата. Домакините много рядко успяваха да организират атака, а още по-рядко стигаха до удар към вратата.

Уест Хам започна вихрено втората част и секунди след почивката бе близо до гол. Прекрасен пробив на Пакета завърши с подаване към Боуен. Рамсдейл обаче направи страхотно спасяване. Вратарят на "топчиите" обаче нямаше какво да направи малко по-късно, когато Кудус го преодоля с нисък удар.

Артета започна да прави смени и да пуска основните си играчи. На терена се появи бившият капитан на "чуковете" Деклан Райс. Той бе посрещнат с аплодисменти от "Лондон Стейдиъм". Малко след включването му обаче домакините стигнаха до трети гол и до голяма степен сложиха край на интригата. Удар на Боуен от границата на наказателното поле се отклони в Кивиор и не остави шансове на Рамсдейл.

В игра влязоха и Сака и Мартинели. Арсенал доминираше, но без да създава голови ситуации. Редките атаки на Уест Хам носеха по-голяма опасност и в 81-ата минута след мощен удар на Кудус топката мина покрай вратата. Влезлият като резерва Йодегор накара Фабиански да се изявава, но крайният победител отдавна беше ясен.

УЕСТ ХАМ - АРСЕНАЛ 3:1
1:0 - Уайт (16-авт)
2:0 - Кудус (50)
3:0 - Боуен (30)
3:1 - Йодегор (90+6)

Снимки: Imago