ЦСКА - София би с луд късмет последния, отмениха гол на Етър в 91-ата минута със спорна засада

ЦСКА - София спечели по драматичен начин гостуването си на Етър в отложен мач от третия кръг на efbet Лига. Марселино Кареасо откри донесе победата на "червените" с гол в 49-ата минута, който изравни тима на Нестор Ел Маестро с Черно море на върха в класирането.

31 Етър 0:1 ЦСКА - София

Успехът на гостите обаче не дойде никак лесно. "Болярите" изпуснаха няколко чисти положения през първата част, за което спомогнаха и няколко невероятни намеси на Бусато. След час игра Юга бе изгонен с директен червен картон. В 91-ата минута пък Етър отбеляза чрез Ивайло Димитров, но след дълъг преглед с ВАР попадението бе отменено заради много спорна засада.

Гостите заложиха на любопитна 11-ка. Извън нея останаха Хайнц, Махмутович и Шакич. Не техните места стартираха Естрада, Кордоба и Вион. Така "червените" атакуваха с триото Назон-Естрада -Фаетон, а от по-задна позиция ги подпомагаше Линдсет.

Домакините влязоха напористо в мача и в първите минути организираха две атаки. Първата бе спряна заради засада, а втората стана факт в шестата минута, когато Георги Ангелов стреля с глава, но Бусато изби.

В 9-ата минута Етър като по чудо не откри резултата. Стоянов центрира отляво за Букхолда, полузащитникът засече с глава, но на сантиметри покрай дясната греда.

В 18-ата минута Тошев получи извеждащ пас срещу вратаря и преодоля Бусато, но попадението правилно бе отменено поради засада на нападателя.

"Червените" отговориха с два удара на Фаетон, които бяха много неточни.

В 37-ата минута Бусато на два пъти спаси своите. Първо стражът изби топовен шут на Станев от двайсетина метра. Последва добавка на Тошев от близка дистанция с глава, но Бусато отново демонстрира отличен рефлекс и спаси.

Секунди по-късно отново Бусато бе последна преграда пред това Етър да отбележи гол. Тошев се озова очи в очи срещу вратаря на гостите и стреля от близка дистанция, но бразилецът някак изби с крак.

В 42-ата минута гостите организираха първата си по-добра атака. Фаетон проби отляво и центрира в наказателното поле. Отбраната на великотърновци изчисти, но топката попадна в Юга, който отправи силен изстрел над напречната греда.

В даденото от рефера петминутно продължение на първата част футболистите в червено отправиха първия си точен удар. Това стори Линдсет, който обаче шутира слабо от десетина метра и Величков улови.

В заключителните секунди на полувремето Юга центрира към Линдсет, който отправи удар с глава, но покрай дясната греда.

На почивката Ел Маестро извърши две смени. Назон и Турицов отстъпиха местата си на Хайнц и Шакич.

Второто полувреме започна с натиск на ЦСКА - София. Той даде резултат в 49-ата минута, когато Фаетон отне топката от Георги Ангелов, навлезе отляво в наказателното поле на домакините и стреля по земя. Последва карамбол, след който топката се озова в краката на Кареасо и той отбеляза с шут под гредата от 6-7 метра.

В 55-ата минута Крум Стоянов овладя и шутира от границата на пеналта, но Бусато улови.

След час игра ЦСКА - София остана с човек по-малко след директен червен картон на Юга. Стоянов преодоля наколко футболисти на гостите и излезе сам срещу Бусато, а Юга го бутна в гърба. Първоначално реферът Ивелин Занев отсъди дузпа с жълт картон, но след преглед с ВАР прецени, че нарушението е на педя извън наказателното поле и поради тази причина изгони капитана на "червените".

Въпреки че останаха с 10 човека, "червените" можеха да удвоят в 66-ата минута. Естрада овладя в малкото наказателно поле, справи се с бранител във виолетово, но направи по-трудното и не улучи вратата.

В 70-ата минута Янков можеше да изравни, но ударът му с глава след центриране от корнер попадна в ръцете на Бусато. Три минути след това ВАР прегледа ситуация, в която Вион игра първо с гърди, а след това и с ръка в наказателното поле на гостите, но съдиите прецениха да не отсъждат дузпа за Етър.

В 91-ата минута Ивайло Димитров вкара във вратата на ЦСКА - София след страхотна комбинация и асистенция на Янков. АВАР съдията Петър Митрев обаче реши да отмени попадението след 5-минутно разглеждане заради спорна засада. Това ядоса феновете на домакините, кото започнаха да скандират "Мафия, мафия".

ЕТЪР 0:1 ЦСКА - СОФИЯ

0:1 Марселино Кареасо 49

ЕТЪР: 22. Величков, 15. Г. Ангелов, 7. Станев, 25. Стоянов, 26. Иванов, 4. Александров, 8. Моран, 6. Димов, 24. Букхолда, 29. Я. Ангелов, 9. Тошев

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 19. Турицов, 13. Кордоба, 6. Петров, 15. Вион, 26. Кареасо, 21. Юга, 7. Линдсет, 11. Фаетон, 9. Назон, 29. Естрада

Снимки: Борислав Цветанов