Ясни са първите 1/4-финалисти за "Карабао Къп"

Тази вечер се изиграха първите два мача от 1/8-финалите на "Карабао Къп" и съответно станаха ясни първите два отбора, които се класираха за следващия етап на надпреварата. Това са Мидълзбро и Порт Вейл, които елиминираха съответно Екзитър и Мансфийлд.

Мачът на Боро имаше доста повече вълнения и завърши при резултат 3:2 в полза на гостите. Райън Тревит откри за Екзитър в 13-тата минута, но последва обрат, чрез попадения на Морган Роджърс в 49-ата и Сам Силвера в 59-ата минута.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Тревит отново възстанови равенството в 66-ата минута, но Мидълзбро изтръгна победата в 82-рата минута, след като Емануел Лате Лат бе точен от дузпа за крайното 2:3.

В същото време мачът между Мансфийлд и Порт Вейл бе доста по-семпъл. И тук успехът бе за гостите, но с минималното 1:0. Героят на двубоя бе Алфи Дивайн, който реализира единственото попадение в 50-ата минута.

Останалите 6 срещи от този етап на турнира ще се изиграят в сряда вечер, когато предстоят доста по-интригуващи сблъсъци с участието на грандовете от Премиър лийг.

Снимки: Gettyimages