Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Литекс шокира Черно море и изхвърли лидера на efbet Лига от турнира за Купата

Литекс постигна може би най-важната си победа от началото на сезона, след като надви Черно море с 1:0 в двубой от 1/16-финалите за Sesame Купа на България. Тимът от Втора лига, който не се представя особено добре в първенството, изненадващо елиминира “моряците”, които към момента пък са лидери в efbet Лига. Така варненци се превръщат в първия тим от елита ни, който отпада от турнира. Иначе двата тима почти през цялото време не създадоха нещо кой знае колко интересно, но в 68-ата минута Виктор Василев разпечата вратата на Черно море. Иначе отборът на Илиан Илиев, който утре се очаква да бъде обявен като нов селекционер на България, натисна в края, но защитата на Литекс бе на ниво и задържа преднината на тима. Така ловченлии се класират за 1/8-финалите на турнира.

През първите минути двата тима не си създадоха почти нищо интересно. Действията главно се развиваха в средата на терена, а опасните положения липсваха до 15-ата минута. Тогава се организира и първата по-опасна ситуация, която завърши с удар на Мартин Дичев в аут.

В 32-ата минута дойде и най-сериозното положение в срещата. След подаване в наказателното поле на Черно море настъпи объркване в защитата на “моряците”. Така топката стигна до Сулиман, който от около 10 метра стреля, но Християн Славков показа хубав рафлекс и изби кълбото в корнер.

Докрая на полувреме темпото не се вдигна особено. Варненци трудно пробиваха сгъстената отбрана на ловченлии. В една от по-опасните ситуации Мартин Дичев центрира успоредно на голлинията, но Тейшейра не успя да засече. Така след малко повече от 45 минути двата тима излязоха в почивка при резултат 0:0.

Втората част започна добре за “оранжевите”, като в 52-ата минута Сулиман стреля опасно по диагонала, но неточно.

В 68-ата минута обаче домакините откриха резултата. Силно подаване от половината на ловченлии беше изпратено напред към Илиян Капитанов, който се откъсваше сам срещу вратаря. Капитанът на Литекс докосна леко топката и те стигна до Виктор Василев, който от удобна позиция реализира за 1:0.

В 80-ата минута Алекс Фернандеш пусна хубав извеждащ пас към Едгар Пашеко, който стреля директно от воле от близка дистанция. За нещастие на “моряците” обаче и този удар се оказа неточен. Гостите от Варна продължаха да натискат и в 88-ата минута Божев трябваше да се намесва след удар с глава от футболист на “моряците” след изпълнение на корнер.

До края на двубоя обаче Литекс устоя на натиска и така зарадва Ловеч, като се класира в следващата фаза на турнира.

ЛИТЕКС 1:0 ЧЕРНО МОРЕ

1:0 Виктор Василев (68)

Стартови състави:

Литекс: 1. Алекс Божев, 33. Галин Ташев, 83. Иван Пенев, 3. Александър Ангелов, 15. Росен Маринов, 16. Иван Иванов, 4. Георги Стайков, 8. Евгени Игнатов, 10. Виктор Василев, 21. Илиян Капитанов, 11. Сулиман Абдулганию;

Черно море: 84. Християн Славков, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 32. Мартин Дичев, 71. Васил Панайотов, 35. Арлинд Дакай, 17. Мартин Милушев, 39. Николай Златев, 11. Алекс Фернандес, 7. Брено Тейшейра.

Снимки: Startphoto