Лудогорец с първа победа под ръководството на новия треньор

Новият треньор на Лудогорец Георги Дерменджиев записа първа победа при завръщането си на "Хювефарма Арена"след успех с 3:1 над Хебър в последен мач от 15-ия кръг на efbet Лига

Бърнард Текпетей откри резултата в 11-ата минута, а в 38-ата Аслак Фон Витри удвои. В 86-ата минута Стефан Цонков върна едно попадение, но само 120 секунди по-късно Рик Джонатан оформи крайното 3:1 за "орлите", които през първото полувреме изпуснаха няколко много изгодни положения.

Сред 11-те на домакините имаше една голяма изненада и тя бе свързана с Тодор Неделев, който се появи на терена от първата минута. Капитанът Антон Недялков остана на пейката, а в негово отсъствие с лентата излезе не Текпетей, а Якуб Пьотровски

Срещата започна със скоростна атака на разградчани. Неделев комбинира с Видал, след което стреля от дистанция, но Игонен улови. В третата минута Секо вкара в мрежата на Хебър, но попадението правилно бе отменено, тъй като при центрирането на Фон Витри секунди по-рано топката бе напуснала очертанията на терена.

В 8-ата минута Лудогорец имаше нова възможност да откриле резултата чрез Секо, но таранът не засече по най-добрия начин добро подаване на Фон Витри. Секунди по-късно опасен шут на Текпетей мина близо покрай лявата греда, но и след рикошет в крак на противников бранител. След центрирането от корнера Секо имаше отлична възможност да вкара, но ударът му с глава не се получи и не намери целта.

Сериозният натиск на "орлите" даде резултат в 11-ата минута. Фон Витри центрира към непокрития Текпетей, който откри резултата с ефектно воле.

Лудогорец създаде нова добра ситуация след четвърт час игра, но Игонен изби шута на Секо.

След половин час игра Неделев изведе отлично Видал сам срещу Игонен, но крилото на домакините не успя да преодолее естонския страж. Само 180 секунди по-късно и Текпетей се озова сам срещу вратаря, но отново Игонен излезе победител.

Тоталното надмощие на разградчани нямаше как да не доведе до второ попадение и то дойде в 38-ата минута. Видал получи пред наказателното поле, влезе навътре и шутира, а този път Игонен не се намеси по най-добрия начин и изби удара на метър пред себе си. Последва добавка на Секо, която стражът отрази, но капитулира при трения удар на Фон Витри - 2:0 за Лудогорец.

Минута по-късно и Пьотровски получи шанс да се разпише чрез шут от 15-16 метра, но Игонен изби.

Шест минути след началото на втората част Хебър можеше да се върне в мача, когато Никълъс Пенев засече с глава центриране отдясно, но топката мина на сантиметри покрай лявата греда.

През това полувреме разградчани намалиха темпото и далеч по-рядко поглеждаха към противниковата врата. В 67-ата минута те комбинираха на скорост в наказателното поле на Хебър, а рзервата Дуа завърши с шут от неудобна позиция в аут.

Девет минути по-късно Лудогорец разигра ефектно отдясно, а бързата атака с едно докосване завърши с пас на Дуа към Янков, който стреля от десетина метра, но Игонен спаси.

Лежерният подход на "орлите" през втората част доведе и до гол в тяхната врата. Това се случи в 86-ата минута, когато Цонков вкара с глава след центриране от фал и разбъркване.

Само 120 секунди по-късно разградчани върнаха преднината си от две попадения. Това стана след удар на Рик от границата на големия пеналт и рикошет в гърба на Вълчев.

В 90-ата минута Лудогорец имаше отличен шанс да отбележи още веднъж, но Янков прояви егоизъм и вместо да попаде на свой съотборник да вкара на празна врата, той стреля над напречната греда.

С тези три точки 12-кратният шампион на България се изкачи на четвърто място в класирането и ако успее да спечели отложените си мачове срещу Славия и ЦСКА 1948, ще се изкачи на върха.

ЛУДОГОРЕЦ - ХЕБЪР 3:1

1:0 Бърнард Текпетей 11
2:0 Аслак Фон Витри 38
2:1 Стефан Цонков 86
3:1 Рик Джонатан 88

ЛУДОГОРЕЦ: 12. Слуга, 16. Фон Витри, 22. Русо, 24. Вердон, 17. Сон, 6. Пьотровски, 30. Нареси, 37. Текпетей, 88. Неделев, 77. Видал, 99. Секо

ХЕБЪР: 32. Игонен, 5. Михайлов, 33. Цонков, 43. Сеско, 27. Мазан, 7. Вълчев, 8. Охене, 21. Канади, 14. Збун, 11. Кабов, 17. Пенев

Снимки: Startphoto