Севиля възкръсна срещу Кадис

Отборите на Кадис и Севиля направиха равенство 2:2 в среща от 11-ия кръг на Ла Лига. За домакините головете вкараха Кристофер Рамос (8') и Дарвин Мачи (28'), а за гостите се разписаха Лукас Окампос (37') и Иван Ракитич (60'). Севилци вкараха и още един гол чрез неуморимия Серхио Рамос, но VAR го отмени.

След равенството и двата отбора имат по 10 точки, като заради по-добрата си голова разлика андалусийци са на 13-а позиция, докато днешните им противници са място по-надолу.

Домакините изненадаха съперника и вкараха ранен гол след по-малко от десет минути игра. Роджър Марти подаде към Кристофър Рамос, който пое и не след дълго отправи неспасяем удар по посока вратата, пазена от Йорян Ниланд.

Около половин час след началото преднината на Кадис стана още по-убедителна. Роджър Марти отново блесна с асистенция, като тоиз път намери в наказателното поле Дарвин Мачис, който успя да преодолее за втори път Ниланд.

Веднага след това гостите реагираха като попарени и Серхио Рамос вкара топката в съперниковата врата, но голът бе отменен. Причината бе, че след преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR стана ясно, че е имало нарушение при организирането на атаката.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Все пак андалусийци успяха да върнат един гол преди почивката. Това се случи в 39-ата минута, когато Лукас Окампос удари топката неспасяемо с глава в наказателното поле и не остави шансове на Жеремиас Ледесма.

След почивката играта бе двуостра, като играчите на Севиля излъгаха противника и изравниха резултата след час игрово време. Иван Ракитич овладя топката след рикошет и отправи удар от границата на наказателното поле, който попадна в горния ляв ъгъл.

До края на срещата нов гол не падна и двата отбора поделиха точките. Това бе трето поредно равенство за андалусийци, докато Кадис прекъсна серия от три последователни поражения.

Снимки: Imago