Вердер се върна към победите, а кошмарната серия на Унион набъбна до 10 мача

Отборът на Вердер (Бремен) записа домакински успех с 2:0 над Унион (Берлин) в двубоя помежду им от деветия кръг на Бундеслигата. Така “бременските музиканти” прекратиха поредицата си от три шампионатни загуби. За сметка на това кошмарната серия на берлинчани нарасна до десет поражения във всички турнири.

Домакините поведоха в резултата в 38-ата минута, когато Робин Кнохе с глава си отбеляза автогол при изпълнение на пряк свободен удар. В 60-ата минута Рани Кедира от състава на гостите беше изгонен с директен червен картон заради негов груб фал срещу Романо Шмид. Така се стигна до 75-ата минута, когато Милош Велкович пусна дълъг пас към Марвин Дукш, който по чудесен начин прехвърли противниковия вратар с топката за крайното 2:0.

Така Вердер събра 9 точки и се изкачи до 12-ото място в класирането, където Унион е на 15-ата позиция с 6 пункта.

Снимки: Imago