Лудогорец разгроми Хебър и на реванша - на живо с отзивите от Пазарджик след 0:5

Браво! Юношите наказаха Унгария в Будапеща

Юношеският национален отбор на България до 17 години победи с 1:0 Унгария във втория си мач от Група 13 на квалификациите за Евро 2024. “Лъвчетата” стигнаха до успеха с гол на Филип Гигов в средата на първата част. С успеха си днес играчите на Тодор Симов на практика се класираха за елитните квалификации, събирайки четири точки в първите си два мача. В последния си двубой след три дни се изправят срещу аутсайдера Андора.

За елитните квалификации се класират първите два отбора от всяка от 13-те групи, както и най-добрите пет трети при показателите срещу първите два тима.

Домакините започнаха по-активно срещата, но постепенно нашите изравниха играта откриха резултата в 22-ата минута. Борис Тодоров стреля силно от границата на наказателното поле, вратарят Ботонд Кочиш изби, но Гигов бе най-близо за добавка.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

В 37-ата минута България можеше да удвои преднината си, но Емил Найденов не успя да уцели рамките на вратата от добра позиция в наказателното поле.

През втората част унгарците опитаха да наложат натиск и стигнаха до няколко опасни положения, включително и една греда, но след средата на полувремето българите успяха да изравнят играта. На няколко пъти нашите момчета организираха опасни контраатаки, които можеха да завършат с гол, но до ново попадение не се стигна.

Така България поделя първата позиция в класирането с Босна и Херцеговина. Двата тима са с по четири точки, но в последния двубой босненците ще трябва да играят с домакините, които ще търсят задължителен успех. Нашите пък ще имат значително по-лека задача срещу Андора, като дори равенство ще е достатъчно за продължаване напред. Дори и при загуба шансовете на нашите за следващата фаза са повече от големи, тъй като и най-добрите пет трети отбора продължават напред, като се взимат под внимание само мачовете срещу първите два отбора в групите.

УНГАРИЯ (U17) 0:1 БЪЛГАРИЯ (U17)
0:1 Гигов (23)

УНГАРИЯ (U17): 1. Кочиш, 15. Болгар, 3. Шекер, 13. Пал, 14. Рач, 8. Кугиела, 16. Сомоги, 10. Немет, 11. Егри, 17. Костевц, 19. Шеп

БЪЛГАРИЯ (U17): 1. Атанас Кехайов, 15. Божидар Петров, 3. Данаил Ластарджиев, 21. Мартин Димитров, 2. Кристиян Йорданов, 16. Борис Тодоров, 5. Михаил Полендаков, 10. Марто Бойчев, 9. Филип Гигов, 11. Васил Каймаканов, 18. Емил Найденов