Берое наказа жестоко грешките в разсеяната защита на Левски

Берое постигна впечатляващ успех срещу Левски с 2:1 в мач от 15-ия кръг на efbet Лига. Двубоят в Стара Загора бе ръководен от Васил Минчев. Джани Политино (4) много бързо даде преднина на домакините в началото на срещата, възползвайки се от щастлив рикошет при удар на Вини Тирбулет. В последната минута на първото полувреме Кристиан Димитров (45) възстанови равенството, а попадението бе първо за защитника със синята фланелка. През втората част Леандро Годой (74) отново шокира "сините" след ужасяваща грешка на Кристиан Димитров, който подцени свое успоредно подаване.

Двата тима влязоха в мача в добро настроение, след като в предишния кръг постигнаха победи над лидерите в шампионата. Заралии удариха като гост Локомотив (Пловдив), докато “сините” се справиха с Черно море на “Герена”.

Както е известно, през седмицата Уелтон получи контузия и ще отсъства от терените за следващите мачове на "сините". В атака Николай Костов заложи на Асими Фадига, Роналдо, Марин Петков и Рикардиньо. Под рамката отново застана Николай Михайлов.

30 Берое 2:1 Левски

Срещата започна отлично за домакините от Стара Загора, които поведоха в резултата с бърз гол още в 4-ата минута. Левски даде шанса на Берое да пробие през центъра след грешка на Краев, а Вини Тирбулет да шутира към вратата на Николай Михайлов. Топката срещна левия крак на Петрис, който опита да блокира шута, но попадна право в напълно свободния Джани Политино. Нападателят хладнокръвно пусна топката покрай Михайлов и взриви "Аязмото".

Публиката на Берое изрази радостта си бурно и запали факли, както и заря, което създаде димна завеса над терена. Това доведе до спирането му за пет минути.

Точно в 18-ата минута феновете на Берое, а след това и тези на Левски започнаха да пеят дружно "Оставка" и да скандират срещу БФС. Заралии имаха и транспарант в сектора си срещу футболната ни централа.

В 24-ата минута Левски получи възможността да застраши вратата на Берое от фаул. Ударът на Марин Петков обаче срещна стената и "сините" стигнаха само до корнер, от който не произлезе нищо интересно. И двата отбора опитваха да организират атаки, но в тези на Берое видимо имаше повече мисъл и острота.

Последваха две добри възможности за Левски. В 39-ата минута Рикардиньо шутира покрай вратата, а три минути по-късно Марин Петков качи топката на главата на Рикардиньо при центриране от корнер, но бразилецът стреля над горната греда.

В края на първото полувреме Левски стигна до изравняването на резултата. Центрирана топка в наказателното поле беше свалена от Рикардиньо. Последва шут на Дарлан, който беше блокиран от стража на Берое. Рикардиньо видя свой съотборник в наказателното поле и подаде, а от близка дистанция Кристиан Димитров не сбърка. Ситуацията с попадението беше преразгледана от ВАР за потенциално нарушение на Рикардиньо срещу Джорди Говеа, но такова нямаше.

На почивката бяха извършени смени в двата състава. За домакините Сийас се появи в игра на мястото на Стефан Гаврилов, а Асен Митков замени Андриан Краев. В 51-рвата минута Асен Митков центрира от корнер. Цунами беше изпуснат от защитата на Берое, но не успя да насочи удара си във вратата. Две минути по-късно Родриго Ачинели се намеси при шут на Рикардиньо по земя.

Явно на почивката наставникът на Левски Николай Костов бе предприел нужните мерки, защото през втората част столичани упражниха натиск и притиснаха заралии в тяхната половина. В 68-ата минута Асен Митков изпълни пряк свободен удар от дъгата на наказателното поле, но шутира над горната греда. Веднага след това Фадига опита мощен изстрел от далечна дистанция, но и той прелетя над вратата.

Сякаш от нищото Берое отново стигна до гол, с който да поведе в резултата. Кристиан Димитров подцени свое подаване като последен в защитата на Левски. Бранителят опита успореден пас, който беше пресечен от Леандро Годой. Нападателят показа страхотна линейна скорост и пробяга разстоянието от центъра до наказателното поле, след което преодоля елегантно Николай Михайлов.

Дори десетминутното добавено време не стигна на Левски да се добере поне до изравняването и така Берое се поздрави с втори пореден впечатляващ успех след победата срещу Локомотив в Пловдив.

БЕРОЕ - ЛЕВСКИ 2:1
1:0 Джани Политино (4)
1:1 Кристиан Димитров (45)
2:1 Леандро Годой (74)

Стартови състави:

БЕРОЕ: 23. Родриго Ачинели, 2. Густаво Каскардо, 3. Франко Рамос, 5. Лучиано Скуадроне, 6. Джорди Говеа, 9. Сантиаго Годой, 10. Енцо Хойос, 11. Джани Политино, 17. Едуин Ласо, 24. Стефан Гаврилов, 91. Вини Трибулет;

ЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов, 2. Жереми Петрис, 6. Вандерсон Цунами, 7. Роналдо, 8. Андриан Краев, 9. Рикардиньо, 33. Хосе Кордоба, 37. Дарлан Мендес, 50. Кристиан Димитров, 88. Марин Петков, 97. Асими Фадига;

Снимки: Владимир Иванов