Арда изпусна ЦСКА - София на "Армията"

ЦСКА - София и Арда завършиха 0:0 в двубой от 15-ия кръг на efbet Лига.

И двата отбора имаха шанс да стигнат до успеха, но като че ли по-сериозните положения отидоха в актива на гостите, тъй като направилия много силен мач Станислав Иванов изпусна очи в очи с Бусато, а добро положение за гол се откри и пред Боруков.

"Червените" пък можеха да реализират чрез Естрада, тъй като в средата на второто полувреме негов шут се отклони в тялото на Сако и срещна гредата.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Наставникът на "червените" Ел Маестро направи само една промяна в стартовите 11, които започнаха в предишните няколко шампионатни срещи. Героят от обрата срещу Пирин Фаетон замени Естрада.

Треньорът на гостите Александър Тунчев също предприе промени. Той заложи на двама чисти нападатели - Боруков и Тонислав Йорданов, което се оказа добър ход за неговия тим.

17 ЦСКА - София 0:0 Арда (Кърджали)

Домакините, които днес играха с черни екипи, започнаха по-активно и през първите десетина митнути осъществиха два опасни пробива отдясно, които завършиха с центрирания в ръцете на Господинов. Веднъж пък Хайнц пробва шут от дистанция, който след рикошет излезе в корнер.

Първото по-сериозно положение бе изработено от Хайнц в 18-ата минута. Норвежкият халф овладя пред наказателното поле, бутна си топката навътре и стреля с десния крак по земя на сантиметри покрай дясната греда.

Арда отговори с пореден набег на Станислав Иванов отдясно, който отново, както и няколко минути по-рано, бе спрян с нарушение от Шакич, за което защитникът получи жълт картон.

В 33-ата минута гостите на два пъти внесоха напрежение пред вратата на ЦСКА - София. Първо Махмутович със сетни сили изчисти опасно центриране към Боруков в корнер. След неговото изпълнение Цонев овладя и стреля фалцово под ъгъл, а Бусато реши да не рискува и изби в нов корнер.

Пет минути по-късно Господинов спаси добър шут на Назон. Таранът овладя дълъг пас, финтира Окезие и стреля с десния крак, но стражът на Арда изби. В 39-ата минута пък Махмутович остана абсолютно непокрит след центриране от корнер, но ударът му с глава от пет-шест метра фронтално срещу вратата излезе в аут.

В заключителните секунди на първата част Фаетон стреля не много силно, но точно към долния ляв ъгъл на вратата на гостите, но Господинов плонжира и изби.

Три минути след почивката Иванов се измъкна от Вион, който замени на полувремето Шакич, и отправи силен удар по земя, Бусато изби, но право в краката на крилото. Той от своя страна пробва пас към съотборник, но не сполучи.

ЦСКА - София отговори с опасен шут на Хайнц, който след рикошет излезе в корнер.

След час игра гостите получиха право да изпълнят фал. Цонев центрира в наказателното поле, където Крачунов отправи много опасен удар с глава покрай лявата греда. В крайна сметка дори да бе отбелязал, попадението нямаше да има, защото страничният съдия вдигна флага за засада.

В 70-ата минута домакините бяха близо до откриване на резултата. Резервата Естрада нахлу в наказателното поле и отправи шут към близкия ъгъл, топката рикошира в тялото на Сако и се отби в лявата греда, след което излезе в тъч.

Четвърт час преди края Тунгара овладя пред наказателното поле на домакините, завъртя се на 180 градуса и шутира, а след рикошет топката отиде в корнер.

В 78-ата минута "сините" като по чудо не откриха резултата. Котев намери Иванов, който преодоля Махмутович и излезе очи в очи с Бусато, но стражът на "червените" спаси своите от гол.

Осем минути по-късно Арда отново имаше добра възможност да вкара. Боруков завърши отлична атака с шут от 17-18 метра, който излезе в аут.

Така Арда спря втори фаворит за титлата, след като в предишния кръг завърши 0:0 и като домакин на шампиона Лудогорец. ЦСКА - София пък пропусна да се залепи на точка зад лидера Локомотив и да излезе дори на първо място, ако вземе отложения двубой срещу Етър.

ЦСКА - СОФИЯ 0:0 АРДА

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 17. Шакич, 22. Махмутович, 6. Петров, 19. Турицов, 21. Юга, 7. Линдсет, 14. Хайнц, 26. Кареасо, 11. Фаетон, 9.Назон

АРДА: 1. Господинов, 11. Стойчев, 3. Сако, 6. Крачунов, 12. Окезие, 21. Цонев, 77. Юруков, 33. Тилев, 99. Иванов, 19. Йорданов, 9. Боруков

СЪДИЯ: Георги Гинчев
СТАДИОН: "Българска армия", София
НАЧАЛО: 16:30 часа

Снимки: Борислав Цветанов