Роял Юнион СЖ остави ЛАСК без точка

Роял Юнион СЖ и ЛАСК сътвориха един от най-интересните мачове в третия кръг от груповата фаза в Лига Европа. Белгийците направиха обрат с 2:1 и постигнаха първа победа в тази фаза на турнира, а техният съперник регистрира трето поредно поражение и остана на дъното в група "Е".

През целия мач домакините бяха по-добрият тим, но преди почивката те пропуснаха доста положения, а ЛАСК успя да поведе в 24-ата минута с гол на Моузес Юзор. Нигерийският нападател се възползва от перфектно центриране на Филип Стойкович и от няколко метра нямаше как да сгреши.

След почивката Роял Юнион СЖ наложи силен натиск, който даде резултат чак в последните 10 минути. Първо Камерън Пуертас изравни от дузпа, а буквално в последните секунди на добавеното време Пуертас се оказа на точното място в наказателното поле след изпълнение на статично положение и донесе успеха на домакините.

С победата белгийският тим събра 4 точки и се изравни с Тулуза, който претърпя тежка загуба с 1:5 от Ливърпул. Мърсисайдци са начело в групата с пълен актив от 9 точки.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!