Айнтрахт вкара шест на финландци

Айнтрахт (Франкфурт) бързо забрави разочарованието от загубата от ПАОК в миналия кръг в група "G" на Лигата на конференциите и си изкара яда върху ХИК Хелзинки в домакинството си от 3-тия кръг. Германците попиляха своя съперник с 6:0, а можеха да спечелят и по-убедително.

Домакините откриха резултата още в 12-тата минута. Тогава те си спечелиха дузпа, а Жуниор Ебимбе реализира от бялата точка за 1:0.

В 27-ата минута резултатът бе удвоен. След центриране от корнер по земя топката стигна до Робин Кох, а той веднага я насочи в далечния ъгъл на вратата за 2:0.

Третият гол падна в 31-вата минута. След рикошет топката попадна в Омар Мармуш, който не се поколеба да я прати в мрежата.

Четвъртото попадение дойде в добавеното време на първата част, когато след центриране от корнер Тута порази вратата с глава отблизо.

В 55-тата минута Айнтрахт добави и пети гол на сметката си. Ебимбе получи пас в коридор и веднага продължи към Ели Скири, за когото бе лесно да вкара за 5:0.

В 89-ата минута Ебимбе добави втори гол на сметката си, оформяйки крайното 6:0. Той получи перфектен извеждащ пас от Тимоти Чандлър и се възползва, за да прати топката във вратата.

След този успех Айнтрахт събра актив от 6 точки и излезе на 2-рото място във временното класиране, като е с равен актив с водача ПАОК. ХИК пък е на дъното на таблицата с 1 точка.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!