Фиорентина писа "шестица" на сръбски аутсайдер

Фиорентина разгроми с 6:0 Чукарички и оглави класирането в група "F" на Лигата на конференциите. "Ла Виола" не показа милост срещу сръбския тим, който е на дъното в групата без спечелена точка. Два гола вкара Лукас Белтран, а останалите попадения за домакините бяха дело на Жордан Иконе, Рикардо Сотил, Лукас Мартинес Куарта и Максим Лопес

Наставникът на "виолетовите" Винченцо Италиано даде почивка на част от титулярите, за да са свежи за гостуването на Лацио, но техните заместници нямаха никакви проблеми срещу скромния сръбски тим и решиха всичко в своя полза още до почивката. Белтран отбеляза първите си попадения след трансфера от Ривър Плейт през лятото и показа, че постепенно се адаптира към отбора.

Аржентинецът откри резултата в 6-ата минута, наказвайки груба грешка в защитата на Чукарички. Той овалдя топката и с прецизен удар я прати във вратата, пазена от Неманя Белич. Попадението падна в момент, в който Фиорентина беше с човек по-малко, защото Майкъл Кайоде се контузи. Малко по-късно младият защитник беше заменен от Пиетро Комуцо.

В 10-ата минута Лукас Мартинес Куарта центрира от статично положение и Белтран отново се оказа на точното място, за да удвои преднината на домакините. Таранът на Фиорентина беше близо и до хеттрик, но негов изстрел срещна гредата. Третото попадение падна в 29-ата минута, когато Жордан Иконе с мощен шут не остави шансове на Белич. Проблемите за Чукарички продължиха с червения картон на Суботич в 36-ата минута за нарушение срещу Белтран.

Второто полувреме беше още по-лесно за Фиорентина. Пропуски на Антонин Барак и Мартинес Куарта бяха последвани от гол на Сотил в 65-ата минута. Появилият се като резерва нападател вкара от пряк свободен удар. В 73-ата минута Сотил центрира към Мартинес Куарта и аржентинският национал опъна мрежата за 5:0, а в 83-ата Максим Лопес довърши сърбите с мощен шут, който не остави шансове на вратаря Белич.

Фиорентина дели първото място в групата с Ференцварош и Генк. Трите отбора имат по 5 точки, но "виолетовите" са с най-добра голова разлика. Чукарички е последен с три загуби.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Снимки: Imago