Етър взе дербито на опашкарите и мечтае - първа победа на "болярите" със Светльо Петров

Етър надви с 2:1 Ботев (Враца) в първия мач от XV кръг на efbet Лига. Това е първи домакински успех на "болярите" през сезона и първи техен успех под ръководството на Светослав Петров. Гостите откриха чрез Бубакар Траоре в петата минута. Не след дълго Мартин Моран шутира, топката се отклони в страничната греда и срещна крака на вратаря Красимир Костов, след което се спря в мрежата. В 50-ата минута Ивайло Димитров донесе обрат на домакините - 2:1 за "виолетовите" и три точки за тях.

Двубоят на "Ивайло" започна с бърз гол на гостите. Отборът на Христо Янев откри в петата минута след разбъркване във вратарското поле на Етър. Бубакар Траоре се оказа на точното място пред голлинията и довкара топката - 1:0 за Ботев (Враца). В деветата минута Даниел Генов и Браян Переа се разминаха последователно с топката в близост до вратата на "болярите".

В 11-ата минута равенството беше възстановено. Акция на домакините завърши със силен удар на Мартин Моран, след който топката се отби в страничната греда, срещна крака на плонжиралия Красимир Костов и се спря в мрежата - нелеп автогол на вратаря на Ботев (Враца) и 1:1.

Последваха по-спокойни минути, макар че двата отбора пропуснаха по още един гол до края на първото полувреме. В последните секунди преди почивката топката отново се отби в страничния стълб и крака на Красимир Костов, но този път не премина голлинията, а и страничният рефер Живко Петров вдигна флага си засада.

В началото на второто полувреме хората на Светослав Петров наложиха натиск и това им донесе дивидент. В 49-ата минута Димо Бакалов стреля с глава, топката се отби в гредата, последва разбъркване и тя отново попадна у номер 70 от болярите. Последва намеса на вратаря Костов, а съдията Красен Георгиев посочи бялата точка. Зад топката застана ветеранът Ивайло Димитров, който с премерен изстрел намери мрежата - 2:1 за Етър

В оставащите минути гостите от Враца потърсиха изравняването, но не сполучиха. Най-чистото положение за тима на Христо Янев пропусна Красимир Тодоров в 70-ата минута. Ударът от офанзивния халф беше блокиран в последния момент от Георги Ангелов. Така трите точки отидоха на сметката на Етър.

Етър 2:1 Ботев (Враца)

0:1 Бубакар Траоре (5)
1:1 Красимир Костов (11 - автогол)
2:1 Ивайло Димитров (50 - дузпа)

Стартовите състави:

Етър: 22. Мартин Величков, 7. Кольо Станев, 15. Георги Ангелов, 6. Пламен Димов, 77. Мартин Николов, 8. Мартин Моран, 29. Янко Ангелов, 70. Димо Бакалов, 25. Крум Стоянов, 24. Шахредин Бухолда, 14. Ивайло Димитров

Ботев (Враца): 76. Красимир Костов, 23. Браян Мендоса, 3. Мартин Кавдански, 20. Мартин Христов, 7. Момчил Цветанов, 77. Стефан Велев, 19. Спас Георгиев, 9. Даниел Генов, 14. Марко Маджуга, 21. Бубакар Траоре, 19. Браян Переа.

Снимки: Startphoto