възможно ли е съдийски грешки да опредeлят шампионът на Англия - гледайте "Контра"

"Контра": Изненадаха ли дербитата в Англия?

Традиционният понеделнишки епизод на “Контра” е посветен на множеството дербита от топ първенствата на Европа през уикенда. Премиър лийг излъчи цели три вълнуващи сблъсъка в това отношение, а Ла Лига и Серия “А” също предложиха обичайните интригуващи дуели.

Журналистите на Sportal.bg Васил Сумрачки, Красимир Гълъбов, Радослав Стойков и Даниел Любомиров анализират причините за получените резултати и изходните позиции на грандовете преди мачовете в Шампионска лига и предстоящите не-малко грандиозни двубои през уикенда.

Ливърпул стигна до обичайната победа в градското дерби с Евертън, а “карамелите” останаха с човек по-малко и съвсем нямаше как след това да търсят изненадата. Головете на Мохамед Салах помогнаха на “червените” от “Анфийлд” да продължат да поставят под напрежение лидерите в класирането.

Челси изигра най-добрия си мач от месец, но Арсенал измъкна точка с късно изравняване, като грешката на Робърт Санчес се оказа ключова за крайното 2:2. Притеснително ли е, че “артилеристите” не се представиха на ниво до 77-ата минута, а в същото време ще може ли Челси да продължи позитивните си игри?

Манчестър Сити се наложи над Брайтън, макар през втората част да изпусна контрола върху двубоя. Преди дербито на града срещу Юнайтед “гражданите” все пак изглеждат по-солидни, но “червените дяволи” също могат да са доволни от трите точки срещу неочаквано неприятния домакин в лицето на Шефийлд Юнайтед.

В Ла Лига Серхио Рамос беше избран за играч на мача срещу Реал Мадрид, а Севиля със сигурност има основания да съжалява, че не спечели срещу “кралете”. Нападателната мощ на “лос бланкос” този път беше блокирана и ще е интересно да се види дали срещу Барселона ще има повече успеваемост.

“Лос кулес” пък измъкнаха успеха срещу Атлетик (Билбао) с гол на 17-годишния Марк Гиу, като ще бъде интересно да се види как ще подходят в “Ел Класико” при всичките си кадрови проблеми.

В Серия “А” има нов лидер, след като Интер стигна до изразителен успех с голове след почивката на гости на традиционно коравия Торино. Ювентус пък се облагодетелства от червен картон на Малик Тиау и гол с рикошет на Мануел Локатели, за да спечели дербито с Милан. Щеше ли обаче да се развие така мачът, ако през второто полувреме бяха 11-има срещу 11-има?