Десподов направи първия си голов принос в гръцкото първенство при победа на ПАОК

Българският национал Кирил Десподов направи първия си голов принос в гръцката Суперлига, отчитайки се с асистенция. Крилото стартира като титуляр и остана на терена до 70-ата минута при победата на неговия ПАОК с 2:0 над Атромитос в двубой от осмия кръг на първенството.

Десподов беше сред най-добрите играчи за своя тим, като в 43-тата минута именно той центрира от корнер, с което прати топката на главата на Магомед Оздоев, а полузащитникът откри резултата със своя удар. В 51-вата минута родното крило проби в наказателното поле и пусна пас към Тайсон, чийто удар беше изчистен от Лоран Де Бок на голлинията. Въпреки това Оздоев успя да направи добавка от задна ножица и отбеляза втория си гол в мача. Победата за солунци можеше да е и по-убедителна, но в оставащите минути голове на Оздоев и резервата Брендън не бяха зачетени поради засади. Десподов пък беше заменен в 70-ата минута, когато отстъпи мястото си на Андрия Живкович.

ПАОК се намира на второто място в класирането с актив от 17 точки, докато Атромитос е на предпоследната 13-а позиция със само 3 спечелени пункта.

Снимки: Imago