Беззъб Лудогорец не намери начин да победи Арда

Отборите на Арда и Лудогорец завършиха наравно 0:0 в мача помежду си от 14-ия кръг на efbet Лига. “Орлите” направиха пореден посредствен мач от началото на сезона и не успяха да стигнат до победа в Кърджали. За разлика от доста от другите срещи през шампионата, играчите на Ивайло Петев създадоха доста малко положения за гол и не съумяха да намерят път към трите точки, въпреки че имаха осезаемо териториално предимство в по-голяма част от срещата. Домакините от своя страна играха доста стабилно в отбрана, а също така имаха шанс и да стигнат до успеха, след като удариха греда в края на мача.

Все пак добрите новини за Лудогорец са завръщането в игра на капитана Антон Недялков и нападателя Квадво Дуа, които бяха извън игра дълго време. Българинът започна като титуляр, а швейцарецът се появи след почивката.

С равенството днес Лудогорец остава на пета позиция в класирането с 24 точки - на шест от лидера Локомотив (Пловдив), но и два мача по-малко. Арда от своя страна е шести с една по-малко и също два двубоя аванс от лидера.

Гостите започнаха по-активно, като още в началото на мача удар Мунир Шуаир мина покрай гредата. Постепенно обаче домакините изравниха играта и погледнаха по-смело към половината на разградчани.

В 35-ата минута грешен пас в половината на Арда изведе Видал на чиста позиция, но бразилецът реши да търси нарушение при близостта на Омар Сако вместо да пробва удар и реферът сметна, че няма основания за дузпа.

В последните минути до почивката Лудогорец отново бе по-активният тим на терена, но не успя да създаде положение пред Анатоли Господинов.

В началото на втората част гостите отново имаха териториално предимство, но атаките спираха в подстъпите на наказателното поле.

В 70-ата минута Арда имаше чисто положение за попадение. Центриране от фаул бе засечено от Пламен Крачунов, но покрай вратата.

Малко по-късно дойде и първият точен изстрел за Лудогорец. Аслак Фон Витри намери Спас Делев в наказателното поле, който стреля с глава, но Господинов изби с хубав рефлекс.

В 85-ата минута Тодор Неделев изпълни добре пряк свободен удар, но стражът на Арда спаси.

Две минути по-късно домакините удариха греда. Ел Мами Тетах напредна в полето на съперника и с техничен удар нацели гредата на Симон Слуга.

В последните минути противно на очакванията Арда бе тимът, който повече търсеше успеха и имаше няколко добри статични положения. Така или иначе до попадение не се стигна и срещата завърши без попадения.

АРДА 0:0 ЛУДОГОРЕЦ

АРДА: 1. Господинов, 11. Стойчев, 3. Сако, 6. Крачунов, 20. Лозев, 21. Цонев, 80. Котев, 33. Тилев, 99. Иванов, 7. Тунгара, 19. Йорданов

ЛУДОГОРЕЦ: 12. Слуга, 17. Гомес, 3. Недялков, 26. Сундберг, 16. Фон Витри, 8. Гонсалвеш. 6. Пьотровски, 7. Рик, 11. Шуриар, 77. Видал, 99. Руан