Миньор увеличи преднината си на върха след успех над дубъла на ЦСКА - София

Лидерът Миньор увеличи преднината си на върха в Югозападната Трета лига след минимална победа над втория тим на ЦСКА - София. Трите точки в актива на "чуковете" дойдоха след автогол на капитана на гостите Юлиан Илиев още в седмата минута.

Преди началото на срещата двата отбора и публиката аплодираха легендата на Миньор Ангел Славов, който през седмицата отпразнува 70-годишен юбилей. Славният голмайстор получи подаръци от представителния отбор и детско-юношеската школа на перничани. По каприз на съдбата на терена един срещу друг се изправиха двата клуба, чиито фланелки Славов е носил в кариерата си.

Срещата започна с домакински натиск, който доведе до ранно попадение. В 7-ата минута, след центриране на Александров отдясно, в желанието си да изпревари Деян Христов, Юлиан Илиев заби топката в собствената си врата.

Надмощието на "жълто-черните" продължи, но неточности в завършващия удар ги лиши от ранно затваряне на мача. През втората част играта бе равностойна, но добри изяви на двамата вратари оставиха резултата непроменен - 1:0.

Резултати и класиране след 14-ия кръг на Югозападната Трета лига

След успеха Миньор дръпна с 6 точки пред "червените" и с 9 пред Вихрен (Сандански) и Балкан (Ботевград). Заради предстоящите местни избори, следващият кръг бе насрочен за 27-ми октомври, а "чуковете" гостуват на Витоша (Бистрица).