Отново неочакван герой измъкна Манчестър Юнайтед

Във втори пореден мач в герой за Манчестър Юнайтед се превърна футболист, от когото най-малко се очаква да бележи голове. Този път това беше Диого Далот. Бранителят се разписа след страхотен удар в 77-ата минута при гостуването на Шефилд Юнайтед и "червените дяволи" спечелиха с 2:1. Героят от мача срещу Брентфорд преди паузата за националните отбори Скот Мактоминей откри резултата в 28-ата минута, но малко след това домакините изравниха след точно изпълнена дузпа от Оливър Макбърни.

Шефилд Юнайтед продължава да е без победа и само с една спечелена точка от началото на сезона, а тимът на Ерик тен Хаг е осми с актив от 15 точки.

"Червените дяволи" отново не бяха убедителни, а проблемите в нападение продължават. Хойлунд и Рашфорд пропуснаха няколко добри възможности и това е причината головете да идват от неочаквани източници. В центъра на защитата тимът продължава да разчита на Хари Магуайър и Джони Еванс, които като цяло се представиха на ниво, въпреки че домакините имаха своите шансове.

Преди срещата двата отбора почетоха паметта на легендата на Манчестър Юнайтед и английския футбол сър Боби Чарлтън, който почина по-рано днес.

Домакините стартираха много активно с идеята да стигнат до първа победа след завръщането си в елита. Още в третата минута те можеха да поведат. Удар на Хамер срещна тялото на Магуайър, след което топката се озова в Арчър. Той бе на прекрасна позиция, но стреля близо до Онана и вратарят нямаше големи проблеми. Играчът на Шефилд Юнайтед бе в засада при удара на съотборника си, но топката се отклони в Магуайър и съдията щеше да трябва да преценява дали да зачете евентуален гол.

"Червените дяволи" не бяха убедителни в първата част на двубоя и по-агресивната игра на съперника ги притесняваше. Тимът на Пол Хекинботъм на моменти опитваше дори да пресира дълбоко в половината на Ман Юнайтед, но като цяло разчиташе на контраатаки. При една от редките атаки на гостите Антони получи възможност да стреля, но прати топката встрани от вратата.

Играта на тима на Тен Хаг бе изпълнена с доста грешки. След една такава Арчър получи възможност да напредне и стреля, а Онана направи добро спасяване. Няколко минути по-рано вратарят на гостите получаваше медицинска помощ, но сякаш нямаше нещо сериозно и той остана на терена.

Манчестър Юнайтед не успяваше да организира добра атака, но въпреки това поведе в 28-ата минута. Бруно Фернандеш прати топката към Мактоминей в наказателното поле. Той успя да се пребори за позиция и от въздуха да насочи кълбото към вратата. Това е трети пореден гол за шотландския национал, след като се разписа на два пъти срещу Брентфорд преди паузата за националните отбори, когато влезе като резерва и донесе победата на своя тим с два гола в добавеното време.

Преднината на "червените дяволи" се задържа много кратко. Шефилд Юнайтед опита да отговори и втория опит за атака центриране на Макатий бе отклонено от Мактоминей с ръка в наказателното поле. Съдията отсъди дузпа, която бе потвърдена и след разглеждането с ВАР, а Макбърни не сбърка от бялата точка.

И двата отбора вдигнаха темпото, а Ман Юнайтед заигра по-уверено към края на полувремето. Гостите създадоха най-добрата си възможност от началото на мача в 38-ата минута. Великолепно подаване на Антони намери Рашфорд в наказателното поле. Английският национал пусна успоредно на голлинията към Хойлунд, но той не бе достатъчно бърз и не успя да стигне до топката. Малко по-късно Арчър преодоля няколко защитника на съперника, комбинира с Макбърни и стреля, но Онана бе добре пласиран и блокиран удара.

Тимът на Тен Хаг завърши силно първото полувреме и в добавеното време бе много близо до нов гол. След отлична работа на Рашфорд неговият опит за изстрел бе отклонен и топката се озова в Хойлунд малко пред вратата. Датчанинът трябваше да се разтегне след лошо първо докосване, но стигна до топката, което доведе до блестящо спасяване на Фодерингъм.

След почивката играта продължи да е открита и с атаки и към двете врати. Още в началото на втората част мощен удар на Норууд бе избит от Онана. Риън Брюстър влезе в играта на мястото на Макбърни, който получи контузия. Бившият нападател на Ливърпул притесни вратаря на гостите с удар от сериозна дистанция.

Неразбирателство между вратаря Фодерингъм и бранител подари топката на Рашфорд пред наказателното поле. Той подаде на Хойлунд, който отправи нов разочароващ изстрел и кълбото отиде право в стража. Малко по-късно пред Рашфорд се откри великолепна възможност. Английският национал получи топката от Бруно Фернандеш и стреля по диагонала, а топката мина на сантиметри от лявата греда на Фодерингъм.

В този период "червените дяволи" доминираха, а Тен Хаг направи тройна смяна, като извади Хойлунд, Антони и Мактоминей и пусна Марсиал, Гарначо и Ериксен. В 67-ата минута Ман Юнайтед бе близо до гол. Рашфорд падна в наказателното поле след сблъсък във въздуха. Топката стигна до Евънс, който я отклони към Амрабат, а мароканецът отправи страхотен удар, който разтресе горната греда.

След като атакуващите играчи на Манчестър Юнайтед не успяха да реализират положенията си, се наложи защитник да решава мача. Блестящо изпълнение на Далот в 77-ата минута даде преднина на гостите. Португалецът отправи изключителен удар и не остави шансове на вратаря.

Шефилд Юнайтед не успя да отговори на предизвикателството и да натисне в края, а съперникът му можеше да стигне до нов гол. Гарначо, който се включи много активно, пропусна добра възможност малко преди края на редовното време, а в добавеното време направи нов пропуск, но бе и в засада.

ШЕФИЛД ЮНАЙТЕД - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1:2
0:1 - Мактоминей (28)
1:1 - Макбърни (34-д)
1:2 - Далот (77)

Снимки: Imago