Нюкасъл отнесе Кристъл Палас за едно полувреме, Тонали получи подкрепа преди наказанието

Нюкасъл разби с 4:0 Кристъл Палас на „Сейнт Джеймсис Парк“ в двубой от деветия кръг на Премиър лийг. Джейкъб Мърфи (4'), Антъни Гордън (44') и Шон Лонгстаф (45'+2') решиха всичко още до почивката, а Калъм Уилсън (66') оформи крайния резултат през второто полувреме. С този успех „свраките“ излязоха на пето място във временното класиране.

Еди Хау бе направил четири промени. Калъм Уилсън започна вместо Александър Исак на върха на атаката, а Джейкъб Мърфи и Антони Гордън действаха по двата фланга на атаката. Сандро Тонали, който през следващата седмица очаква наказание заради скандала с нелегални залагания в Италия, остана на пейката за началото, като вместо него стартира Жоелинтон. Още през първото полувреме бившият халф на Милан стана да загрява и бе посрещнат топло от феновете на домакините, които го подкрепиха с аплодисменти.

Дукуре и Лерма се завърнаха сред титулярите на Палас, а Джоел Уорд замени Натаниел Клайн отдясно на отбраната.

Още в четвърта минута топката бе във вратата на гостите след изключителен удар на Мърфи. Попадението в началото бе отменено заради засада, но ВАР доказа, че такава няма, така че голът бе зачетен – 1:0. Уилсън и Гордън пропуснаха добри възможности да удвоят, но в самия края на първото полувреме домакините все пак нанесоха втори удар, след като Гордън засече на далечната греда перфектно центриране на Мърфи отдясно. В добавеното време Лонгстаф направи 3:0, след като се възползва от грешка на Марк Геи и стреля покрай Джонстън.

В 58-ата минута Уорд спаси Палас от сигурен четвърти гол, след като в последния момент се хвърли и изчисти топката, която Гордън щеше да засече във вратата. Четвъртото попадение обаче стана факт в 66-ата минута, когато Уилсън получи поредния перфектен пас от Мърфи и завърши хладнокръвно. Три минути след това в игра сe появи и Тонали, който бе една от четирите смени, направени накуп от Еди Хау. Ливраменто, Алмирон и Исак също влязоха. Повече голове обаче нямаше.

Снимки: Gettyimages