Щутгарт и Гираси продължават да летят, а пропадането на Унион не спира

Щутгарт разби с 3:0 като гост Унион (Берлин) в мач от 8-мия кръг на Бундеслигата. Головете за “швабите” отбелязаха  Серу Гираси (16’), Силас Вамангитука (81’) и Дениз Ундав (88’).

Гостите първи нанесоха своя удар в 16-ата минута. Антони Руо центрира добре и намери Серу Гираси, който с глава намери мрежата на Унион с поредния си гол за сезона. Това бе и гол номер 14 за сезона на гвинееца, като през новия век единствено Кристиано Роналдо е толкова попадения за първите 8 кръга от топ 5 първенствата в Европа. Лошата новина за “швабите” е, че голмайсторът се контузи и бе заменен принудително още в 30-ата минута. Играта на домакините определено не се получваше, като през първата част те така и не успяха да създадат опасности пред вратаря на Щутгарт Александър Нюбел.

Проблемите за берлинчани продължиха и след почивката. В 60-ата минута Джейми Левелинг от “швабите” можеше да удвои, като стреля опасно, но шутът му спасен от Фредерик Рьонов. Едва седем минути по-късно дойде първата наистина опасна ситуация за Унион. Алекс Крал пробва воле от границата на наказателното поле, но бе неточен. В 79-ата минута пък Давид Датро Фофана пропиля златен шанс за домакините, като стреля неточно. Това в крайна сметка се оказа ключово, защото само две минути по-късно Щутгарт реши всичко. Резервата Силас Вамангитука направи страхотен индивидуален рейд в 81-вата минута, излезе очи в очи с Рьонов и с хубав удар направи 0:2. Крайното 0:3 оформи друга резерва - Дениз Ундав, който седем минути по-късно с глава направи унижението за Унион пълно насред “Старото лесничейство”.

Така Щутгарт продължава с феноменалното си представяне, като записа шести пореден успех и е на второ място, на точка зад лидера Леверкузен. Участникът в Шампионската лига Унион пък записва кошмарен сезон дотук, като регистрира шеста поредна загуба и е близо до зоната на изпадащите.

Снимки: Imago