Впечатляващата серия на Марек продължава, дупничани оставиха Спортист на дъното

Марек надигра с 2:0 Спортист (Своге) в мач от 14-ия кръг на Втора лига. Гогов откри резултата в 43-ата имнута след изпълнение на фал, а Андон Гущеров подпечата успеха на домакините с гол от дузпа в 75-ата минута.

През втората част „шоколадите“ пропуснаха няколко добри възможности. В началото на втората част, след шут на Калоян Йосифов, топката падна около голлинията, гостите претендираха за попадение, но реферите бяха на друго мнение.

Дванайсет минути преди края Спортист остана с човек по-малко, след като съдиите видяха удар без топка на Светослав Диков и му показаха директен червен картон.

С тези три точки Марек запази третата си позиция, но по-впечатляващото е, че дупничани нямат загуба в седми пореден шампионатен двубой.

Поражението пък е осмо за гостите от Своге, които остават на последното 18-о място.

МАРЕК - СПОРТИСТ (СВОГЕ) 2:0

1:0 Гогов (43)
2:0 Гущеров (75-д.)