Монтана гледа все по-смело към върха след обрат в Пловдив

Отборът на Монтана спечели с 2:1 гостуването си на Марица в мач от 14-ия кръг на Втора лига. Пловдивчани поведоха след гол на Станислав Маламов в 34-ата минута, но след почивката футболистите на Николай Митов осъществиха пълен обрат.

Борислав Дамянов изравни в 48-ата минута, а Буров донесе трите точки на монтанчани в 74-ата минута. И двете попадения паднаха след статични изпълнения, като пловдивчани показаха сериозни претенции към съдийството обсъжданията на главния съдия.

Победата, която е трета поредна за Монтана, изкачи отборът от Северозапада на второ място в класирането на точка зад лидера Септември, който е с мач по-малко.

МАРИЦА - МОНТАНА 1:2

1:0 Маламов (34)
1:1 Дамянов (48)
1:2 Буров (74)