Очаквайте в 15:00 Остава ли начело на Левски Николай Костов - отговорът в извънредна пресконференция на стадион "Георги Аспарухов"

Мбапе изведе ПСЖ на първо място

Отборът на Пари Сен Жермен разби с 3:0 Страсбург в мач от 9-ия кръг на Лига 1. На стадион "Парк де Пренс" голямата звезда Килиан Мбапе вкара от дузпа в 10-ата минута за домакините, които търсеха задължителни три точки, за да се опитат да поведат в класирането, дори и временно. Малко по-късно той асистира на Карлос Солер за 2:0, а испанецът подаде на Фабиан Руис в 77-ата минута за крайното 3:0. Успехът изведе парижани на първо място в Лига 1, като столичани имат вече актив от 18 точки и изпревариха Монако, който остана със 17 точки, но има и мач по-малко, както и третият Ница, който при успех над Марсилия, ще излезе на върха.

Капитанът Маркиньос пък записа мач №417 за клуба, като стана вторият футболист с най-много мачове в историята на клуба, след като изпревари доскорошния си съотборник Марко Верати (416). Лидерът Жан-Марк Пилорже има 435 срещи.

Домакините записаха напълно заслужена победа, след като в близо 78% от времето владееха топката. Мбапе бе точен от дузпа в 10-ата минута, която бе отсъдена за нарушение срещу Гонсало Рамош. Това бе осмо попадение през този сезон в шампионата за френската звезда, което го прави едноличен лидер в листата на голмайсторите.

Късметът също бе на страната на тима, воден от Луис Енрике, след като в 12-ата минута Лебо Мотиба се разписа за гостите, но попадението бе отменено след намесата на ВАР заради засада.

Карлос Солер удвои с удар отблизо в 31-ата минута за парижани след подаване на Мбапе, отбелязвайки първото си попадение през тази кампания. Попадението бе потвърдено с ВАР, като първоначално бе записано като автогол на Жерзиньо Нямси. Джанлуиджи Донарума трябваше да се намесва при удар на Мотиба, докато Брадли Баркола пропусна да вкара за доминиращия тим на ПСЖ, а Мбапе също пропиля шанс да вкара второто си попадение в мача.

Предвид срещата с Милан от Шампионската лига през седмицата второто полувреме домакините намалиха оборотите, а в 77-ата минута Фабиан Руис отбеляза първото си попадение за сезона.

Така Патрик Виейра записа пети пореден мач без победа срещу шампионите, като в четири от тях водения от него тим е допуснал поражение. Третата поредна загуба на гостите ги остави на 12-то място с 10 точки.

ПСЖ 3:0 СТРАСБУРГ
1:0 Мпабе (10)
2:0 Солер (31)
3:0 Руис (77)

Пари Сен Жермен: Джанлуиджи Донарума, Брадли Баркола, Данило Перейра, Маркиньос, Люка Ернандес, Карлос Солер, Фабиан Руис, Витиня, Канг-Ин Лий, Гонсало Рамош, Килиан Мбапе

СТРАСБУРГ: Матс Зелс, Марвин Сеная, Жерзиньо Нямси, Люка Перен, Тома Дулен, Хабиб Диара, Исмаел Дюкуре, Джеси Дьоминге, Журиор Мванга, Лебо Мотиба, Дилане Бакуа