ЦСКА - София се измъчи здраво в Благоевград, Фаетон обърна мача за 60 секунди

ЦСКА - София се измъчи доста срещу Пирин, но в крайна сметка надделя с 2:1 при визитата си на Пирин (Благоевград) в мач от 14-ия кръг на efbet Лига

Иван Тасев откри резултата в продължението на първата част. Матиас Фаетон изравни в 79-ата минута с дебютния си гол за "червените". Нападателят от Гваделупа се отличи и с асистенция запобедното попадение на Джонатан Линдсет минута по-късно.

15 Пирин (Благоевград) 1:2 ЦСКА - София

В стартовия състав на гостите нямаше изненади и наставникът Ел Маестро пусна тези, които започнаха и в предишните два двубоя срещу Локомотив (Пловдив) и Левски.

Срещата започна двуостро, а първият по-опасен удар отиде на сметката на гостите, когато Хайнц стреля от фал в 6-ата минута, но над напречната греда.

Благоевградчани отговориха с две-три опасни контраатаки, но те бяха завършени със слаби удари, които дори не достигнаха до Бусато. В 12-ата минута пък Кареасо отне топката в средата на терена и последва бързо извеждащо подаване за Назон. Таранът бе на чиста позиция, но в последния момент бранител на "орлетата" го блокира със самоотвержен шпагат, което предотврати почти сигурен гол.

В 35-ата минута Назон премина през няколко противникови футболисти и се озова сам срещу вратаря. Таранът предпочете да не стреля, а да търси свой съотборник, но решението му се оказа грешно. Секунди по-късно Назон за момент се озова сам срещу вратаря и пробва да завърши технично с "копване", но защитниците на Пирин го застигнаха и го блокираха.

Четири минути по-късно Назон изскочи от центъра сам срещу Ковальов, но нападателят на гостите не успя да преодолее домакинския страж.

В 42-ата минута и Пирин отправи първия си опасен шут. Това стана след грешка на Хайнц, който в опит да върне назад намери Суда. Нападателят на "орлетата" напредна и стреля силно от 17 метра, но Бусато реагира добре и изби с една ръка.

Така се стигна до даденото от рефера продължение на първата част. Гостите направиха поредната си грешка при разиграване, Дюлгеров пресече пас на Юга в центъра на терена, напредна с топка в крака и намери Комано. Таранът на домакините с едно докосване отклони за Тасев, а той от своя страна след великолепен диагонален шут по земя откри резултата.

След изпълнението на центъра "червените" спечелиха корнер, а след неговот Махмутович стреля с глава, но Ковальов улови.

След час игра Ел Маестро прибегна до двойна смяна. На местата на Естрада и Хайнц се появиха Фаетон и Морено, който се завърна след дълго лечение на контузия.

Две минути след появяването си Фаетон шутира от двайсетина метра, но в ръцете на Ковальов, който улови.

Последваха още две смени в редиците на гостите, докато Иво Тренчев не прибягваше до такива. Това му изигра лоша шега, тъй като отборът му видимо отпадна физически и няколко състезатели на домакините получиха схващания.

Видимо отпадналия състав на Пирин рухна в 79-ата минута, когато резервата Фаетон овладя отдясно в наказателното поле, финтира противник и с диагонален удар по земя изравни.

Само 60 секунди по-късно отново Фаетон бе главно действащо лице. Нападателят от Гваделупа асистира на Линдсет, който осъществи пълен обрат след фронтален шут от 6-7 метра.

В 84-ата минута благоевградчани останаха и с човек по-малко, тъй като Абу получи втори жълт картон за нарушение срещу Петров, което съвсем уби интригата.

ПИРИН 1:2 ЦСКА - СОФИЯ

1:0 Иван Тасев 45+1
1:1 Матиас Фаетон 79
1:2 Джонатан Линдест 80

ПИРИН: 12. Ковальов, 20. Суда, 4. Абу, 38. Дюлгеров, 6. Йорданов, 17. Тютюков, 73. Бенгюзов, 8. Семенив, 11. Тасев, 29. Бачев, 19. Комано

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 19. Турицов, 6. Петров, 22. Махмутович, 17. Шакич, 21. Юга, 26. Кареасо, 7. Линдсет, 14. Хайнц, 29. Естрада, 9. Назон

Снимки: Владимир Иванов