Рилски спортист спечели важни три точки

Отборът на Рилски спортист постигна много важен успех с 2:1 над Чавдар (Етрополе) в дербито от 14-ия кръг на Югозападна Трета лига. Попаденията за домакините реализираха Йордан Минев (62) и Красимир Панчев (70), а точен за гостуващия тим бе Румен Рангелов (89).

През първата част видяхме много накъсана игра и нито едно интересно положение, като логично двата тима оставиха да се реши всичко през второто полувреме.

В 60-ата минута домакините направиха огромен пропуск. Красимир Панчев получи пас  в наказателното поле. Атакуващият футболист обаче се забави твърде много и от няколко метра не успя да прати кълбото в мрежата на Слави Петров.

Логичното се случи две минути по-късно, когато Станислав Петров нацели страничния стълб, но при добавката Йордан Минев нямаше как да сбърка, за да донесе преднина на Рилски спортист.

В 67-ата минута Красимир Панчев направи мощен пробив по левия фланг, който завърши със силен шут, но кълбото прелетя високо над целта. В следващата атака десетката записа името си сред голмайсторите, засичайки отлично подаване.

В 89-ата минута Румен Рангелов върна едно попадение, а в последните секунди опитният нападател Николай Иванов можеше да донесе точката за Чавдар, но от 2-3 метра не успя да прати топката във вратата на Мартин Станчев.

РИЛСКИ СПОРТИСТ – ЧАВДАР (ЕТРОПОЛЕ) 2:1

1:0 Йордан Минев (62)
2:0 Красимир Панчев (70)
2:1 Румен Рангелов (89)

Стартови състави:

Рилски спортист: 1. Мартин Станчев, 15. Денис Бучев, 19. Иво Харизанов, 25. Тодор Тодоров, 18. Румен Гьонов, 10, Красимир Панчев, 8. Йордан Минев, 7. Кристиян Кочилов, 21. Мартин Вълчинов, 11. Станислав Петров, 17. Добромир Панчевски

Чавдар (Етрополе): 1. Слави Петров, 77. Цветомир Вачев, 4. Павел Тодоров, 15. Кристиян Атанасов, 5. Калоян Радков, 11. Павел Головодов, 8. Стивън Славков, 13. Кирил Янакиев, 10. Ивайло Марков, 99. Борис Димитров, 19. Кристиян Величков