Женско футболно първенство: НСА - Дунав (Русе) 1:0

Спартак (Варна) разгроми Черноморец (Балчик) и спечели морското дерби

Спартак (Варна) спечели морското дерби на Втора лига срещу Черноморец (Балчик) с 4:0. В началните минути "соколите" имаха предимство, но до голова ситуация така и не се стигаше.

Малко след като измина половин час игра от началото на мача домакините откриха резултата. Гостите от Балчик не успяха да изнесат топката, а Виктор Митев я открадна отляво пред наказателното поле и нанесе силен удар по земя, който изненада вратаря Галин Григоров.

Резултати и голмайстори във Втора лига

В 38-ата минута Мехмед Сабри започна акция по дясното крило и центрира остро, а дежурният голмайстор - Aхмед Ахмедов, от движение засече топката неспасяемо за 2:0. 3 минути преди почивката дойде и най-красивият момент в срещата. Ромеш Ивей проби отляво и центрира висока топка, а капитанът Виктор Митев от воле отбеляза третия гол.

В 65-ата минута Йохан Н'Зи остана сам срещу вратаря на гостите, но силният му удар бе париран блестящо от Галин Григоров. В заключителните моменти от двубоя Йохан Н'Зи довкара отбитата от вратаря топка за 4:0.

Автор: Пламен Трендафилов