Парагвай се справи с аутсайдера Боливия

Парагвай постигна първа победа от началото на квалификациите за Мондиал 2026. "Гуараните" спечелиха с 1:0 у дома срещу Боливия и вече имат 4 точки. Боливийците пък са на дъното в класирането след 4-ия кръг без спечелена точка и с голова разлика 2:11.

Единствения гол в двубоя, игран в Асунсион, отбеляза Антонио Санабрия. 27-годишният нападател, който преди седмица наплю Лионел Меси по време на мача срещу Аржентина, се разписа в 69-ата минута. Той беше точен след центриране от левия фланг на Матиас Еспиноса.

Срещата премина с надмощие на парагвайците, но чистите положения пред вратата на Гийермо Вискара не бяха много. Гостите често си служеха с нарушения иполучиха три жълти картона още до почивката, а Рамон Соса от Парагвай напусна терена принудително, след като Хенри Вака го фаулира грубо.

През второто полувреме домакините заиграха с повече острота в предни позиции. В 64-ата минута Габриел Авалос прати топката в мрежата на Боливия, но голът му беше отменен заради засада. Малко по-късно Еспиноса достави ниско центриране в наказателното поле и появилият се само две минути преди това Санабрия откри резултата.

Всякакъв резултат, различен от успех за "гуараните", щеше да е голяма сензация. Боливия няма успех далеч от дома в квалификациите в 66 поредни мача. Последната победа на тима на чужд терен датира отпреди 30 години.

Снимки: Gettyimages