Венецуела показа, че равенството срещу Бразилия не е било случайно

Венецуела затвърди добрите впечатления от представянето си от началото на световните квалификации. Тази нощ отборът на Фернандо Батиста разгроми с 3:0 Чили и загатна, че ще се бори за едно от местата, даващи право на класиране за финалите на Мондиал 2026.

Венецуелците поднесоха голяма изненада преди седмица с равенството като гост на Бразилия, а днес не оставиха никакъв шанс на Чили. Двубоят в Матурин се разви перфектно за домакините. Те поведоха в края на първото полувреме, когато Йеферсон Сотелдо получи пас в наказателното поле и с диагонален удар не остави шансове на Брайън Кортес.

В 59-ата минута Марселино Нунс от гостите си изкара два жълти картона и остави отбора си с човек по-малко. Четвърт час по-късно Сотелдо преодоля няколко защитници и подаде на свободния Хосе Саломон Рондон, който с лекота покачи на 2:0. Третото попадение реализира Дарвин Мачис в 79-ата минута. Преди топката да се озове в мрежата, футболистите на Венецуела я държаха в свое притежание в продължение на три минути и размениха 70 паса.

Венецуелците вече имат 7 точки, а Чили е с 4. В следващия кръг Венецуела ще посрещне Еквадор, а чилийците ще приемат Парагвай.

Снимки: Gettyimages