Женско футболно първенство: НСА - Дунав (Русе) 5:0

Лудогорец обърна Национал в голово шоу за пета поредна победа при 16-годишните

Лудогорец спечели дербито на 11-ия кръг на Елитната група до 16 години срещу Национал. "Орлите" надделяха с 3:2, а успехът дойде след обрат.
 Мачът бе предаван на живо по Sportal TV и Sportal.bg.

Разградчани бяха по-добрият отбор през по-голямата част от срещата и заслужено се поздравиха с победата. Домакините откриха резултата в НСА чрез Кристиян Горянов, който се разписа от дузпа още в третата минута, а в средата на първото полувреме Максим Минков (24') изравни, също от бялата точка. В началото на второто полувреме, с втория си гол, Минков направи обрата пълен. Четвърт час преди края на двубоя Димитър Мрънков вкара трети гол за Лудогорец, а Алекс Александров върна едно попадение в 81-вата минута, но то се оказа недостатъчно поне за точка.

Домакините стигнаха до удар още преди да бяха изминали 60 секунди, но вратарят на "орлите" внимаваше и се намеси. В следващата атака Национал получи възможност да изпълни дузпа, която бе реализирана от капитана Кристиян Горянов.

В 9-ата минута Максим Минков получи страхотно подаване, което го изведе очи в очи с противниковия страж, но нападателят на Лудогорец не успя да го преодолее.

В средата на първото полувреме съдията отсъди и дузпа за гостите. Минков застана зад топката и хладнокръвно изравни резултата - 1:1.

До почивката разградчани потърсиха пълен обрат, но така и не успяха да преодолеят Стефан Михайлов. Лудогорец започна по-активно и през второто полувреме и създаде две добри положения, но защитата на домакините се справи.

21 U16 Национал 2:3 Лудогорец

Все пак логичното се случи в 52-ата минута, когато Максим Минков се оказа на точното място в наказателното поле, за да изведе своя тим напред в резултата.

Малко след като измина час игра от началото на мача "орлите" бяха близо до трети гол. Играч в зелено засече центрираната от корнер топка, но изстрелът му мина покрай десния страничен стълб.

В 68-ата минута Пламен Пенев направи отлично спасяване срещу Кристиян Горанов, който стреля от удобна позиция фронтално срещу вратата.

Четвърт час преди края на редовното време Димитър Мрънков реализира много красив гол, с който покачи на 3:1. Нападателят на разградчани отправи силен удар, който срещна горната греда два пъти, но в крайна сметка влезе в мрежата.

В 78-ата минута Горянов стреля от малък ъгъл, но кълбото премина на сантиметри от целта. 3 по-късно Алекс Александров върна интригата в двубоя с хубав удар по диагонала - 2:3.

В оставащото време домакините потърсиха изравнително попадение, но такова не падна и резултатът остана непроменен.

Стартови състави:

НАЦИОНАЛ U16: 1. Стефан Михайлов, 19. Борислав Тодоров, 4. Мартин Портарски, 3. Николай Любомиров, 11. Стилиян Симеонов, 10. Кристиян Горянов (К), 5. Даниел Ръжданов, 17. Стефан Крумов, 66. Ленард Шарланджиев, 30. Максим Йонин, 9. Георги Манолов;

ЛУДОГОРЕЦ U16: 12. Пламен Пенев, 4. Георги Катошев, 6. Христиан Гиздев, 3. Иван Анастасов, 7. Николай Николов (К), 10. Боян Иванов, 20. Калоян Божков, 9. Максим Минков, 11. Илиан Гатински, 8. Елисей Съров, 18. Димитър Мрънков.

Снимки: Борислав Трошев