Кюстендил с изразителна победа в Разлог, треньора му хвали съперника

Едноименният тим на Кюстендил срази в Разлог местния Пирин с 4:1. Срещата е от 13-ия кръг на Югозападната Трета лига. Стана равностоен мач. Гостите демонстрираха рационалност в атака. Противно на крайния резултат обаче, домакините дръпнаха напред с попадение на Христо Якимов в 20-ата минута. Секунди преди почивката Христо Панчев изравни с шут от 20 метра, насочвайки топката в горния ъгъл на вратата. Панчев удвои от фаул в 60-ата минута. Малко след това Любослав Любомир се разписа с глава и резултата стана класически. Десетина минути преди края Евгени Зюмбулев  вкара дузпа за 4:1.

След последния съдийски сигнал треньора на кюстендилци Мартин Йорданов заяви пред Sportal.bg.

„Доволен съм от победата. За разлика от друг път, сега си вкарахме положенията, които саздадохме. Моментното класиране на Пирин не отговаря на възможностите на отбора. В други двубои, показаха игри, потенциала им е на лице“.