Пирин се справи с Вихрен в регионалното дерби за Купата

Отборът на Пирин (Благоевград) се класира за осминафиналите на Sesame Купа на България, след като победи с 1:0 Вихрен в първия кръг на надпреварата.

Купа на България: efbet Лига премаза конкуренцията в първите пет мача (резултати и голмайстори)

Единственото попадение отбеляза Борис Тютюков. Нападателят се разписа в 60-ата минута при добавка. Отново той по-рано бе нацели и гредата на тима от Сандански.

За домакините в срещата втори жълт картон получи Стефан Методиев, което допълнително затрудни Вихрен. Полузащитникът бе изгонен в 78-ата минута.

ВИХРЕН 0:1 ПИРИН
0:1 Тютюков (60)