ЦСКА - София удари Септември при 17-ките

ЦСКА - София победи с минималното 1:0 Септември в мач 11-ия кръг от Елитната група до 17. Попадението падна около 15 минути преди края и бе дело на Илия Димитров. Седмият успех на "червените" изведе тима на четвърто място с 21 точки, докато септемврийци останаха с 16 точки на пето място.

Срещата започна равностойно като чистите голови положения липсваха. В края на първото полувреме удар с глава на Данаил Ластарджиев предизвика спасяване от вратаря на домакините Богомил Александров. Така първата част завърши при нулево равенство.

През второто полувреме ситуацията не се промени особено. Вратарят на Септември Алекс - Александър Дойчев се отчете с няколко намеси. Петнадесет минути преди края на срещата хубав пробив и удар на Васил Каймаканов срещна гредата, а в следващата атака Димитров реализира попадение за ЦСКА-София. Гостите отговориха с добра атака и центриране, което бе завършена със странична ножица на Ангел Ганев, но топката мина покрай вратата. До края на срещата повече попадения не паднаха и така двубоя завърши с минимален успех за “червените”.