Локо (Пловдив) се измъчи срещу 10 от Добруджа, но се класира напред за Купата след продължения

Отборът на Локомотив (Пловдив) постигна изключително труден успех с 4:3 над Добруджа в двубой от 1/16-финалите за Купата на България. "Смърфовете" трябваше да минат през продълженията в Добрич, за да се класират напред. Попаденията за гостите реализираха Бабакар Дион (40, 98), Георги Каракашев (47) и Георги Минчев (111). Точни за тима от Втора лига бяха Димитър Пиргов (6) и Андриан Димитров (89).

Купа на България: efbet Лига премаза конкуренцията в първите пет мача (резултати и голмайстори)

Първата интересна ситуация се получи в 5-ата минута. Тогава Джовани изпълни пряк свободен удар на около 30 метра от вратата, но Христо Ковачев се справи и улови. Секунди по-късно домакините шокираха "смърфовете". След изпълнение на корнер Димитър Пиргов се извиси над всички и с глава матира Динко Хоркаш

В 18-ата минута Добруджа остана с човек по-малко, след като Светослав Николов удари с лакът в лицето Кристиян Пешов. Главният съдия Михаел Павлов не се забави и показа червен картон на играча на "жълто-зелените".

В 40-ата минута "смърфовете" изравниха резултата. Бабакар Дион центрира отдясно в наказателното поле, но топката прелетя над всички и се спря в мрежата на Христо Ковачев.

Втората част започна отлично за гостите от Пловдив. Три минути след подновяването на играта Джовани намери с добро подаване Бабакар Дион, който с едно докосване насочи кълбото към Георги Каракашев, а той с глава не остави шансове на стража на Добруджа.

Отговорът на домакините бе моментален. Емануил Манев шутира от границата на наказателното поле, но Динко Хоркаш успя да избие. Топката се озова в краката на Андриан Димитров, който също стреля, но хърватският страж отново показа класата си.

В 89-ата минута домакините шокираха лидера в efbet Лига. Александър Георгиев допусна грешка, след като не успя да изчисти топката. От тази неточност се възползва Андриан Димитров, който майсторски с левия крак не остави шансове на Динко Хоркаш.

Така се стигна до продължения. В 94-ата минута домакините бяха близо до трети гол. Емануил Манев центрира остро в наказателното поле, а на далечната греда Кристиан Пинеда пропусна страхотен шанс да накаже "смърфовете". Той отправи удар с глава, който премина много близо до гредата.

В 98-ата минута гостите отново поведоха в резултата. Джовани достави поредното си перфектно подаване в наказателното поле към Бабакар Дион, който се измъкна от бранителите на Добруджа и от близка дистанция заби втория си гол в срещата.

В 111-ата минута Здравко Серафимов спъна Джовани в наказателното поле, а главният съдия отсъди дузпа. Зад топката застана Георги Минчев, който реши всичко с точен удар в центъра на вратата.

В последните секунди Шариф Осман вкара трети гол в мрежата на "смърфовете", но това бе последната ситуация в изключително интересния сблъсък от турнира за Купата на България.

ДОБРУДЖА - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 3:4
1:0 Димитър Пиргов (6)
1:1 Бабакар Дион (40)
1:2 Георги Каракашев (47)
2:2 Андриан Димитров (89)
2:3 Бабакар Дион (98)
2:4 Георги Минчев (111-дузпа)
3:4 Шариф Осман (120)

Стартови състави:

Добруджа: 25. Христо Ковачев, 26. Иван Иванов, 3. Димитър Пиргов, 18. Петко Цанков. 5. Ивайло Мирчев, 77. Янчо Андреев, 12. Емануил Манев, 8. Милен Гамаков, 15. Шариф Осман, 88. Светослав Николов, 31. Андриан Димитров

Локомотив (Пловдив): 23. Динко Хоркаш, 16. Кристиян Пешов, 33. Георги Каракашев, 4. Мартин Паскалев, 71. Оливер Камдем, 99. Леонардо Сена, 22. Ивайло Иванов, 10. Джовани, 7. Бабакар Дион, 14. Димитър Илиев, 9. Георги Минчев