Хамилтън: Перес не би трябвало да има проблеми за второто място

7-кратният световен шампион във Формула 1 Люис Хамилтън е на мнение, че Серхио Перес “не би трябвало да има проблеми да завърши втори” в крайното класиране на пилотите във Формула 1. Ред Бул доминира този сезон, като тимът спечели 16 победи в 17 състезания - 14 за Макс Верстапен и 2 за Перес.

От пролетта насам обаче Чеко има проблеми с формата, записа серия слаби квалификации и състезания, а в последните три надпревари мексиканецът успя да спечели само 5 точки. Въпреки това си представяне Перес все още е втори в класирането при пилотите, но има само 30 точки аванс пред Люис Хамилтън пет кръга преди края на сезона.

Деймън Хил сравни Верстапен с Хамилтън и Шумахер

“Тази битка зависи основно от представянето на Чеко, той не би трябвало да има проблем да завърши втори в края на сезона - обясни Хамилтън. - Гордея се с това, което постигнахме този сезон, от представянето ни в състезанията.”

Ръсел отписа сезон 2023 като пълен провал

Хамилтън, също като съотборника си Джордж Ръсел, обяви, че оттук до края на сезона най-важната цел за него ще е да помогне на Мерцедес да се пребори за второто място в крайното класиране при конструкторите. В момента Мерцедес заема тази втора позиция с 28 точки аванс пред Ферари. Миналата година Мерцедес завърши на трето място при конструкторите.

Хамилтън отрича да има проблеми с Ръсел

“Ще е страхотно ако успея да завърша втори годината, но основната ми цел е да вземем второто място при отборите”, допълни Хамилтън.